Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, ale nie odrobiły strat z pierwszego meczu. Tym samym miedziowe zagrają o siódme miejsce na finiszu PGNiG Superligi Kobiet.

Wynik spotkania po niespełna pół minucie gry otworzyła Joanna Obrusiewicz. Chwilę później trafiła Kaja Załęczna, ale odpowiedziała Karolina Siódmiak. W czwartej minucie mieliśmy remis po 2. Lubinianki znów odskoczyły na dwie bramki, ale głównie za sprawą Karoliny Kalskiej przyjezdne znów doprowadziły do remisu. Po trafieniu Marty Tomczyk AZS wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu, a po niespełna kwadransie akademiczki wygrywały różnicą dwóch bramek – 9:7. Dziesięć minut przed końcem, kiedy trafiła Joanna Obrusiewicz miedziowe odzyskały prowadzenie, ale do odrobienia strat wciąż brakowało czterech bramek. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy o czas poprosiła Bożena Karkut, wskazówki szkoleniowca miedziowych okazały się na tyle, że Metraco Zagłębie straty z pierwszego meczu odrobiło jeszcze przed przerwą.

Już osiem minut po zmianie stron o czas poprosiła Bożena Karkut. Niestety początek drugiej połowy miedziowych zupełnie nie wyszedł. W dziesięć minut lubinianki zaaplikowały rywalkom tylko dwie bramki, przy sześciu trafieniach akademiczek. Dziesięć minut przed końcem bliżej awansu były gdańszczanki, ponieważ mieliśmy remis po 24. Przy tym wyniku zawodniczki Zagłębia wrzuciły piąty bieg, zdobywając trzy bramki z rzędu. Niestety kolejne błędy kosztowały miedziowe utratę awansu do gry o piąte miejsce.

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28:26 (19:14)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka, Powaga – Robótka, Załęczna 6, Grzyb, Obrusiewicz 7, Konofał , Paluch 3, Premović 5, Lalewicz , Wiertelak 1, Walczak, Jochymek 6, Belmas.

AZS: Dobrowolska, Kayumova – Pasternak, Mazurek 1, Stachowska 7, Dąbrowska 2, Siódmiak 5, Jurczyk, Kalska 4, Lipska, Wilamowska, Ciura, Klonowska, Karwecka 3, Skonieczna 2, Tomczyk 2.

Sędziowie: Michał Kopiec, Marcin Zubek, Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński

inf: zaglebie.lubin.pl