W Polsce ruszyła akcja zbiórki książek dla dzieci przebywających w szpitalach. W drugiej odsłonie ogólnopolskiego przedsięwzięcia wezmą udział pracownicy KGHM. Wolontariat spółki rozpocznie zbiórkę na oddziałach Polskiej Miedzi już 9 maja. 

Rok temu dzięki ogólnopolskiej akcji udało się zebrać ponad 70 tys. książek. W tym roku to, co uda się zdobyć powinno trafić do ponad 150 szpitali i innych placówek w kraju. Cel jest jasny – z jednej strony promowanie czytelnictwa, z drugiej uprzyjemnienie czasu maluchom przebywającym na oddziałach pediatrycznych. Wolontariat KGHM wspierany będzie w akcji przez uczniów ZS 3 w Lubinie i Gimnazjum nr 1. Jak podkreśla Bogusław Godlewski koordynator wolontariatu KGHM, książki mogą być używane, ale powinny być w dobrym stanie. Jeszcze milej będą widziane nowe pozycje.

Patronami akcji są Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydenci poszczególnych miast zaangażowanych w zbiórkę. Na terenie Polski znajduje się mnóstwo specjalnie zorganizowanych bibliotek, do których trafią zebrane książki. Jedna z nich jest w szpitalu w Lubinie przy ulicy Bema.

Generalnie każdy, kto chce przyłączyć się do zbiórki książek dla maluchów może to zrobić. Wystarczy znaleźć kilka minut i dostarczyć prezent do lubińskiego szpitala.