III Bieg Papieski to nie tylko główna konkurencja dla dorosłych. Najmłodsi też mają swoje pięć minut. Chętnych było tak wielu, że zarówno przedszkolaki, jak i dzieci starsze pobiegły na dwie tury. 

24 kwietnia na bieżni stadionu RCS w Lubinie odbyły się biegi przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Maluchy miały do pokonania 200 metrów. Dzieci nieco starsze biegły na 400 metrów.  W tym roku zawody dla najmłodszych uporządkowano. Dzieci były ustawiane zgodnie z numerami, a wolontariusze odprowadzali je na linię startu. Było bezpieczniej i mniej tłumnie. Rodzice czekali na swoje pociechy dopiero przy linii mety. To pozwoliło uniknąć zbędnego zamieszania.

– Nie wiem jak to się stało, że przybiegłam pierwsza – mówiła Angelika Radulewicz, uczennica klasy piątej, która wygrała jedną z konkurencji na 400 metrów – Trochę trenuję i biegam dewa razy w tygodniu. Pierwszy raz biegłam w Biegu Papieskim. Żeby wygrać trzeba mieć dobrą formę i trenować. Pobiegłam, bo chciałam wygrać – dodawała 12 – letnia mieszkanka Raszówki. – Pogoda nie jest zbyt fajna, ale dobiegłam pierwsza. Chyba wystarczy ćwiczyć i biegać. Kiedyś chciałabym być sportsmenką. To moje marzenie – mówiła Aleksandra Gretkierewicz, również mieszkanka Raszówki, zwyciężczyni II tury biegu dla dzieci na 400 metrów.

Aura dzieciom nie była sprzyjająca, ale wszystkie, które stanęły na starcie dobiegły do mety.

Poprzedni artykułAlbatros pokonany przez Górnika – FOTO
Następny artykułMsza Święta w hali RCS w Lubinie – Galeria FOTO