Jeden oddział łączący wszystkie działy informatyczne w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., jeden organizm usprawniający przepływ informacji i usługi telekomunikacyjne – COPI, czyli Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji istnieje od 15 lat. Z okazji jubileuszu świętowano. Były odznaczenia, kwiaty i życzenia.

Jest to najmłodszy oddział KGHM, ale bardzo ważny. Umożliwia przepływ informacji, świadczy usługi monitoringu zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią, przesyła obraz, dźwięk, dane i świadczy mnóstwo innych niezbędnych usług. Oferuje ponad 300 produktów IT nie tylko KGHM, ale też innym firmom. COPI powstało 1 kwietnia 2001 roku i do dziś rozwinęło się w błyskawicznym tempie.

W dobie informatyki i postępu technologii IT jest niezbędnym i niezastąpionym oddziałem miedziowej spółki. – Przed powstaniem COPI każdy Oddział utrzymywał własny dział informatyczny. Powołanie jednego ośrodka pozwoliło na usprawnienie wielu procesów i obniżenie kosztów. Obecnie COPI świadczy ponad 300 usług informatycznych, zarówno dla podmiotów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W skład kompleksowych rozwiązań wchodzi sprzęt, oprogramowanie, wdrożenie, obsługa serwisowa i utrzymanie, a także rozwój zgodnie z bieżąco zgłaszanymi potrzebami – mówi Grzegorz Mach, dyrektor naczelny COPI.

Podczas uroczystości w  CK Muza w Lubinie nadano odznaczenia “Zasłużony dla KGHM”, “Zasłużony dla COPI” i dyplomy oraz wręczono statuetki. W akademii wzięło udział wielu pracowników, przedstawiciele innych oddziałów Polskiej Miedzi, spółek z Grupy Kapitałowej oraz zarząd KGHM. – Pragnę życzyć wam, aby ten jubileusz, który obchodzicie oraz lata, które są przed wami, dawały wam satysfakcję  z waszej pracy, aby trud, który w nią wkładacie dawał wam też satysfakcję osobistą. Wiadomo, że jak człowiek może realizować się w pracy, przekłada się później też na życie osobiste. – mówił Krzysztof Skóra, przez zarządu miedziowego holdingu.