12 kwietnia (wtorek) w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie odbył się III Powiatowy Konkurs „Baw się matematyką” dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół z powiatu lubińskiego. Dziewiątka okazała się najlepsza.

Matematyka może sprawiać frajdę – udowodniły to dzieci biorące udział w Powiatowym Konkursie “Baw się matematyką”. Spośród kilkunastu zespołów najlepsi okazali się szóstoklasiści z SP 9. W grupie zwycięzców znaleźli się Maja Dziatkowiak i Rafał Kosz z klasy VI a oraz Konrad Pater i Piotr Ryszko z VI b. Wiele projektów koordynują nauczycielki matematyki i informatyki – Lidia Lasz  i  Krystyna Węgrzyn. Tak było i w tym przypadku.

– Zadania matematyczne były w formie łamigłówek, do których oprócz wiedzy zdobytej na lekcjach potrzebna była umiejętność logicznego myślenia, spryt, wytrwałość, zauważanie reguł i zależności. To jest bardzo duża przyjemność, gdy uczniowie zdobywają szczyt podium. Na co dzień dostrzegam osiągnięcia uczniów w mniejszym czy większym stopniu. Dzieci rozwijają swoje zainteresowania matematyczne, bywa, że wyrównują też braki w tej dziedzinie. Ukoronowaniem sukcesu jest zdobycie przez naszych uczniów I miejsca w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Baw się matematyką” – mówiła Krystyna Węgrzyn.

Dziewiątka nie pierwszy raz udowadnia, że powiatowe czy też wojewódzkie konkursy nie są jej straszne. Zwykle dzieci wracają do szkoły ze sporymi osiągnięciami i miejscem na piedestale. 

Poprzedni artykułMiedziany Wiking już w sobotę
Następny artykułStokowiec – jesteśmy groźni dla najlepszych