Już 23 i 24 kwietnia na torze motocrossowym w Głogowie odbędzie się VI Cross Straceńców. Każdego roku impreza przyciąga setki biegaczy, którzy chcą sprawdzić się na trudnej trasie. Konkurencje biegowe odbywają się na różnych dystansach. Cross Straceńców dedykowany jest zawsze osobie potrzebującej pomocy. Tym razem wspierana będzie Amelka Brzezińska, która urodziła się z wadą serca.

W ubiegłym roku w Crossie Straceńców wzięło udział prawie 600 osób. Biegacze pokonywali trudne trasy na dystansach 15,555 km ( bieg złoty), 10,555 km ( bieg srebrny) oraz 5,555 km ( bieg miedziowy). Zawodnicy mają do pokonania wzniesienia, doły z błotem, zakręty, niespodziewane zwroty i inne niełatwe fragmenty. Trzeba będzie zmierzyć się ze sobą, konkurencją, trudną trasą, a przede wszystkim zmęczeniem. Po ukończeniu biegu zawodnicy są tak umorusani, że czasami trudno ich rozróżnić.

Podczas dwudniowej imprezy odbywa się też szereg dodatkowych konkurencji, jak np. Bieg Hutników o tarczę św. Floriana na 1 milę, Nordic Walking na 5 km, Bieg Małego Straceńca, czyli marszobieg dla najmłodszych i ich opiekunów na 1000 metrów. Są też kategorie grupowe, jak Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Grup zorganizowanych, szkół podstawowych, gimnazjalnych czy ponadgimnazjalnych.

– Cross Straceńców organizujemy z okazji Dnia Hutnika już od 6 lat. Zapraszamy wszystkich na tor. Tradycyjnie będą miały miejsce Mistrzostwa Polski w crossie na dystansie 15 km, mistrzostwa KGHM w crossie, 23 kwietnia mistrzostwa szkół z terenu powiatu głogowskiego i szereg innych. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania i kibiców. Zapisy trwały już od stycznia, ale te osoby, które przyjdą na ostatnią chwilę będą miały możliwość w biurze zawodów zapisania się. Na stronie www.crossstracencow.pl są wszelkie informacje. W hotelu Qubus w piątek przed zawodami będzie czynne biuro zawodów, a tam pakiety startowe do odebrania. – mówi Krystian Domino, gł. specjalista kierownik działu administracyjnego w Hucie Miedzi Głogów.

Sponsorem głównym wydarzenia jest KGHM Polska Miedź S.A.

fot. www.crossstracencow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę