Elektrociepłownia WPEC – u, spółki z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.  przy ulicy Dobrzejowskiej w Legnicy staje się celem wycieczek edukacyjnych. Od środy 30 marca przez kilkanaście dni punkt odwiedzi blisko 500 dzieci z Legnicy. Projekt jest realizowany przez Urząd Miasta w Legnicy we współpracy z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej S.A. 

Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie III klas wszystkich Szkół Podstawowych w Legnicy będą mieli możliwość obejrzenia wnętrz Centralnej Ciepłowni “Pątnów” w Legnicy przy ul. Dobrzejowskiej.

–  Akcja, promująca dostarczane przez WPEC w Legnicy S.A. ciepło systemowe, odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej Programu Ograniczania Niskiej Emisji w Legnicy.
Zainaugurowane dzisiaj ( 30.03.16)  Drzwi Otwarte w legnickiej ciepłowni odwiedziły dwie grupy trzecioklasistów. W sumie w najbliższych dniach spodziewanych jest ok. 500 uczniów z 10 szkół Podstawowych z Legnicy. Dzieci zwiedziły teren ciepłowni, która dostarcza Ciepło Systemowe do mieszkańców Legnicy – wykorzystywane do ogrzewania domów i wody użytkowej. W ramach wycieczki dzieci zobaczyły m.in. stację uzdatniania wody sieciowej, kotły energetyczne, instalacje oczyszczania spalin, pompownię, nastawnię cieplną oraz urządzenia techniczne wykorzystywane w warsztacie mechanicznym. Zapoznały się z tajnikami przebiegów podstawowych procesów technologicznych realizowanych w ciepłowni, poprzez bezpośrednią obserwację procesów fizycznych i chemicznych w warunkach rzeczywistych – informuje Anna Michalska, kierownik marketingu WPEC i Energetyka. – Akcja edukacyjna, której partnerem jest legnicki WPEC, ma na celu uświadomienie najmłodszym zalet ciepła systemowego, które może zastąpić tradycyjne, mniej przyjazne otoczeniu, sposoby ogrzewania, jak piece na węgiel i drewno. To praktyczna lekcja ochrony środowiska, oszczędzania i ostrzegania przed zagrożeniami, jakie niesie niska emisja a także świadomego korzystania z ciepła i działań ukierunkowanych na zrównoważony rozwój – dodaje Michalska.

Maluchy zanim udały się na wycieczki przeszły odpowiednie szkolenia BHP. Wyposażono je w kaski ochronne i kamizelki. Po wycieczce dzieci otrzymały drobne upominki i słodki poczęstunek.

Poprzedni artykułKierunek Praga
Następny artykułZapraszają na finisaż