Ciesząca się ogromną popularnością olimpiada “Zwolnieni z teorii” zmobilizowała licealistów z I LO do stworzenia własnego projektu “Go For Yourself”. Czwórka młodych ludzi zorganizowała pięć spotkań z profesjonalnymi trenerami umożliwiając ponad 300 osobom z Lubina, Polkowic i Głogowa treningi, które dotyczyły doskonalenia walki ze stresem, podnoszenia samooceny i poprawy komunikacji.

Krystian Ziemacki, Marta Olejniczak, Bartosz Rudnikowicz i Jakub Kowalik to zespół licealistów, którzy stworzyli projekt społeczny “Go for Yourself”. W ramach jego realizacji przygotowali kilak spotkań, które na ich prośbę poprowadzili profesjonalni trenerzy. Spotkania odbywały sie kolejno: 23.01 w CK Muza prowadził  Karol Winiarek, 22.02 w Gimnazjum nr 1 w Polkowicach gościła psycholog Natalia Kasprowicz. Swoją wiedzą 16.03 w Zespole Szkół w Polkowicach dzielił się Radosław Malesza, 17.03 w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie Małgorzata Stanberg-Elbanna, a 19.03 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie  Andrzej Burzyński.

– Na spotkaniach poruszaliśmy tematy np o motywacji. Jak się zmotywować, jak znaleźć bodziec, by zrobić coś w sowim życiu, coś zmienić, zrealizować się. Jak podnieść  pewność siebie. Jak nabyć umiejętności, które przydadzą się nam codziennie by wyrwać się z tłumu, pokazać, że mamy odwagę i nie wstydzimy się. Mówiliśmy też o stresie, jak sobie z nim radzić, byśmy też wiedzieli co go powoduje. Spotkania dotyczyły też poprawnej komunikacji, bo bez niej nie zrozumiemy się. Nasi trenerzy rozwoju osobistego pokazywali szerszy horyzont, jak osiągać własne cele. Pokazali własne perspektywy, ale nie mówili nam jak żyć.  – mówił o projekciei spotkaniach z trenerami Krystian Ziemacki.

Młodzi ludzie, którzy zorganizowali projekty w ramach olimpiady otrzymują międzynarodowe certyfikaty z zarządzania projektami. Poza tym młodzież nabywają cenne umiejętności, które na pewno przydadzą się wkrótce w poszukiwaniu pierwszej pracy.

Poprzedni artykułLubinExtra! 113
Następny artykułHistoria o wielkanocnym jajku na scenie Muzy