W najbliższą niedzielę 28 lutego w Parku Wrocławskim w Lubinie odbędzie się drugi już Bieg Tropem Wilczym. Symboliczne zmagania na trasie 1963 metrów mają być hołdem dla Żołnierzy Wyklętych. 

 

Bieg  Tropem Wilczym to dystans  1963 metrów. Odległość symbolizuje datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka „Lalka”. Bieg ma charakter integracyjny. Nie będzie pomiaru czasu, ani klasyfikacji. Uczestnicy będą przemieszczać się powoli w zwartej grupie. Każdy biegnący otrzyma pakiet startowy w postaci koszulki, medalu, opaski i innych materiałów pomocniczych. Zapisy odbędą się w dniu biegu. Zbierane będą pieniądze (symboliczne wpisowe za udział w biegu trafi do puszki) na Pomnik Polaków zmarłych w Związku Radzieckim.

Uczestnicy powinni stawiać się po pakiety w Parku Wrocławskim nieopodal budynku edukacyjnego już od około godziny 16.00. Start zaplanowano na 17.00. Biegnący zrobią jedną pętle po parku, a potem zwartą grupą udadzą się pod tablice pamięci pod murem na Wzgórzu Zamkowym przy ulicy Pruzi, gdzie złożone zostaną kwiaty i odśpiewany będzie hymn państwowy.

 

Poprzedni artykułBochenek na gali w Moszczenicy
Następny artykułWiosenna pogoda przyciąga biegaczy parkrun