Ruszają zapisy do I klas szkół podstawowych. Rodzice lub opiekunowie decyzję, do której szkoły wyślą przyszłego pierwszoklasistę muszą podjąć do końca marca. Póki co placówki zachęcają do udziału w dniach otwartych. SP 9 zaprasza już w sobotę 27 lutego. 

Tak zwane Dni Otwarte w szkołach mają pomóc rodzicom w podjęciu decyzji do której placówki chcą wysłać przyszłego pierwszoklasistę. W niektórych szkołach zapisy już ruszyły, w innych zaczną się od 1 marca. Wnioski można pobierać bezpośrednio w placówkach lub ze stron internetowych szkół.

Sporym ułatwieniem w zdecydowaniu do której szkoły zapisać malucha mogą być Dni Otwarte, które organizują już praktycznie wszystkie szkoły. To okazje, by przyjrzeć się nie tylko budynkowi, jego wyposażeniu, ale również porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami a także obecnymi uczniami.

W SP 9 im. Stefanii Sempołowskiej przy ulicy Legnickiej 1 w Lubinie Dni Otwarte zaplanowano na sobotę 27 lutego. Od godziny 11.00 uczniowie zaprezentują swoje programy artystyczne. Drugoklasiści pokażą przedstawienie o Smoku Wawelskim. Od 11.30 do 13.00 do dyspozycji rodziców, opiekunów, przyszłych uczniów będą nauczyciele i dyrekcja. Na pytania będą też odpowiadać uczniowie, którzy już chodzą do “dziewiątki”. Na Dni Otwarte mogą przyjść nie tylko rodziny, w których są przyszli pierwszoklasiści.

– Oczekujemy tez na rodziców, którzy w przyszłym roku będą chcieli przysłać dzieci do naszej szkoły, ale też i tych, którzy już mają dzieci w naszej szkole. To jest okazja, by przyjrzeć się szkole i uczniom w innej sytuacji niż na co dzień. W tym roku uczniowie klas II pokażą przedstawienie o Smoku Wawelskim. Uczniowie klas III też będą mieli przygotowane swoje prezentacje – zapowiada Elżbieta Sikora, dyrektor szkoły.

Lubińska “dziewiątka” wyróżnia się na tle innych szkół podstawowych. W placówce od kilku lat działa platforma edukacyjna fronter, która służy nie tylko uczniom, ale również rodzicom. Jest to doskonała forma stałego kontaktu opiekunów z nauczycielami. W SP 9 w ciągu roku szkolnego oprócz realizacji programu nauczania odbywa się szereg dodatkowych zajęć. Nauczyciele mobilizują uczniów do udziału w ogólnopolskich przedsięwzięciach. Niejednokrotnie “dziewiątka” zdobywała najwyższe trofea stając się wzorem dla innych szkół nie tylko w regionie, ale i w kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę