7 lutego rozpoczęto zapisy do III Biegu Papieskiego w  Lubinie. Na starcie może stanąć 2000 osób, ale już dziś zgłosiło się 500 chętnych. Tegoroczna trasa została zmieniona i wydłużona. Na najmłodszych też czekają nowości. 

Od początku Bieg Papieski organizowany przez RCS w Lubinie cieszy się ogromną popularnością. Przez dwa lata start i meta biegu miały miejsce w lubińskim rynku. W tym roku uczestnicy wyruszą spod hali widowiskowo – sportowej i tam też wrócą na metą. Maluchy w swoich wyścigach biegowych będą zmagały się na stadionie RCS. Na przedszkolaki czeka dystans 200 metrów, a na dzieci klas I – IV 400 m.

Bieg główny w tym roku będzie na dystansie 6300 km. To nie jedyna nowość. Koszulki tym razem nie będą niebieskie, jak rok temu czy tylko białe, jak w 2014. Miłośnicy biegania przyodzieją barwy narodowe, a więc białe i czerwone. Będzie na nich wizerunek papieża Jana Pawła II i orła w koronie. Wszystko w związku z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Organizatorzy chcą, by na starcie biegacze za pomocą koszulek utworzyli flagę Polski.

W tym roku lista dla chętnych do udziału w biegu zapełnia się błyskawicznie. Formalności można dokonać pod linkiem: http://www.super-sport.com.pl/za…/614-iii-bieg-papieski.html

Start będzie miał miejsce o godzinie 18.18 24 kwietnia 2016. Patronat nad imprezą ma prezydent Lubina, starosta oraz wójt.

Poprzedni artykułAby wygrać trzeba grać
Następny artykułBudowa GG-1 – nowy etap