Ferie dobiegają końca a wraz z nimi niecodzienne atrakcje w bibliotece przy Jastrzębiej w Lubinie. Filia nr 4 MBP zadbała o wyjątkowe wrażenia – najwięcej emocji i zabawy dzieci miały przy zajęciach z robotyki. Budowano LEGO – roboty. 

Wzorem lat poprzednich i zajęć organizowanych nie tylko w ferie, ale też w wakacje organizatorzy pomyśleli, by szansę na zabawę z robotyką dać nieco większej liczbie dzieci. Nie dwa, a trzy dni lubinianie mogli bezpłatnie brać udział w zajęciach z robotyki prowadzonych przez Akademię Epsilon.

– W tym roku przygtowaliśmy nowe roboty. W tamtym roku ich nie robili. Budują pająka, robaka. Dla młodszych dzieci mamy klocki “we do”. Są to zwierzeta, które w jakiś sposób również się ruszają. Dzieci uczą się pracy w grupie. Mogą wykazać się kreatywnością. Coraz więcej dzieci interesuje się robotyką i widzimy ogromną frekwencję nie tylko tu w bibliotece – mówiła Monika Misiewicz, instruktor z Epsilona.

Przy stanowiskach dzieci pracowały w dwu i trzyosobowych grupach. Zgodnie z projektami w programach komputerowych konstruowały z klocków LEGO roboty, którymi później mogły się bawić. Urządzenia jeździły i poruszały się, co sprawiało małym architektom sporo frajdy.

 

 

Poprzedni artykułW MCZ profilaktyczny zakaz odwiedzin
Następny artykułPotrącenie pieszego przy Mickiewicza – ulica zablokowana