Teatrzyk kukiełkowy, Dzień Pirata, robienie masek karnawałowych, udział w zajęciach sportowych z RCS w Lubinie i wiele, wiele innych atrakcji  – takie ferie dla dwóch grup dzieci nie tylko z Lubina zorganizowało MCKK. zajęcia miały charakter warsztatów artystyczno – językowych.

 

Zimowe warsztaty zorganizowano w dwóch turnusach. – Trochę się obawialiśmy, że dzieci będzie mało, że dzieci będą wolały spędzać czas w domu albo przed komputerem. Zaskoczyło nas to, że nasze warsztaty artystyczno – językowe cieszą się tak dużą popularnością. Mamy zapełnione obydwa turnusy. Dzieci są bardzo zadowolone. dzieci oprócz nowych doświadczeń, dobrej zabawy i większych umiejętności z języka angielskiego wyniosą od nas fajne wspomnienia i nowe znajomości  – mówiła Anna Głębocka, specjalista ds. marketingu MCKK w Lubinie.

Dzieci wspólnie robiły wiele projektów m.in. kukiełki i scenę, by zaprezentować przedstawienie teatralne. – Nie było trudno zrobić te kukiełki. Potrzebowałyśmy kulek ze styropianu, stare skarpetki, plastikowe oczka, fioletowy materiał i żółta wełnę. Łatwe to było. Układamy scenę, a potem pomyślimy o scenariuszu. Nikt jeszcze nie wie co nasze kukiełki będą robić. Fajnie tu jest, bo jest angielski i możemy powtórzyć to, co umiemy ze szkoły, a poza tym dużo się nauczyłyśmy nowego – mówiły siedmiolatki Dorotka Niemczykowska z Księginic i Hania Adamowicz z Raszówki.

Poprzedni artykułPotrącenie pieszego przy Mickiewicza – ulica zablokowana
Następny artykułLubinExtra! 110