W budynku Stowarzyszenia Dać Nadzieję przy ulicy Odrodzenia 30 w Lubinie, gdzie prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej Akademia Życia jest już specjalna winda dla osób niepełnosprawnych. Kosztowny zakup i montaż udało się zrealizować dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Nowa siedziba Stowarzyszenia Dać Nadzieję uruchomiona została 1 października 2015 roku. Przy Odrodzenia 30 w Lubinie póki co tylko na parterze działają WTZ Akademia Życia. Pod opieką Warsztatów jest 30 osób niepełnosprawnych. Druga grupa blisko 20 podopiecznych WTZ Kameleon przeprowadzi się do tegoż budynku tuż po remoncie pierwszego piętra. Póki co zadbano o windę, która połączyła już oba pietra. Dźwig jest niezbędnym urządzeniem w budynku, gdzie przebywają osoby wymagające opieki z różnym stopniem niepełnosprawności.
– W grudniu zamontowano nam bardzo szybko platformę pionową wewnętrzną niezbędna w użytkowaniu całego budynku dla uczestników warsztatów. Windę udało się zdobyć dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź. Stowarzyszenie Dać Nadzieję złożyło wniosek do Fundacji z prośba o dofinansowanie zakupu windy. Otrzymaliśmy środki . Bardzo się cieszymy i dziękujemy, że Fundacja KGHM Polska Miedź objęła opieką osoby niepełnosprawne, że zauważono, iż winda jest niezbędnym elementem przy funkcjonowaniu budynku dla osób niepełnosprawnych. Dźwig z montażem kosztował prawie 62 tysiące złotych, z czego 50 tys. złotych sfinansowała Fundacja KGHM . Jako że budynek ma dwie kondygnacje, to najczęściej z windy korzystać będą podopieczni WTZ Kameleon, którzy czekają na przeprowadzkę i dokończenie remontu – mówi Wanda Doszko, kierownik WTZ Akademia Życia.