Od wtorku 9 lutego do czwartku 11 lutego w bibliotece przy ulicy Jastrzębiej w ramach zajęć podczas ferii odbędą się warsztaty z robotyki. Poprowadzą je instruktorzy z Akademii Epsilon w Lubinie. Robotyka co roku wzbudza największe zainteresowanie dzieci które przychodzą na zajęcia do biblioteki. Dlatego podczas tych ferii organizatorzy zadbali o trzy dni tych bezpłatnych atrakcji.

Robotyka to zajęcia, które biblioteka zostawiła sobie na koniec atrakcji, jakie miała dla dzieci podczas ferii. Codziennie przez dwie godziny od 11. 00 na Przylesiu w filii nr 4 przy Jastrzębiej, w tzw. Kaczym Dołku dużo się działo. Było sporo zajęć plastycznych i technicznych. Przy okazji manualnych zmagań dzieci poznawały literaturę, pisarzy, poetów, uczyły się o numizmatyce, przygotowywały maski karnawałowe, ilustrowały poznane utwory.

Najciekawsze zajęcia dopiero przed nimi. Od wtorku 9 lutego przez trzy dni od godziny 11.00 będzie można bezpłatnie pobawić się w konstruktorów wyszukanych robotów. Akademia Espilon przeprowadzi warsztaty podczas których dzieci będą budowały roboty, a potem przy pomocy programów komputerowych będą mogły wprawić swoje dzieła w ruch.

Poprzedni artykułSłoneczny bieg parkrun Lubin
Następny artykułKGHM aktualizuje wartość księgową aktywów wydobywczych