Zamiast kupować pączki na mieście – pracownicy KGHM będą kupować je w pracy! Będzie smacznie i pożytecznie. Po raz kolejny wolontariusze KGHM będą wspierać szczytny cel. Tym razem dochód z każdego pączka sprzedanego w Tłusty Czwartek trafi do Lubińskiego Hospicjum.

W Tłusty Czwartek w Oddziałach KGHM Polska Miedź SA zostanie przeprowadzona Słodka Akcja, podczas której będzie można kupić smaczne pączki. Cena minimalna za jeden wypiek wynosić będzie 3 zł. Organizatorzy liczą jednak na to, że wielu kupujących pracowników zaoferuje znacznie wyższą cenę. W sprzedaży pączków wolontariuszy KGHM wesprą uczniowie z lubińskich szkół: Liceum Salezjańskiego im. Świętego Jana Bosko oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława Krupińskiego.
Słodka Akcja trafi do większości Oddziałów KGHM, wezmą w niej udział: Centrala, Centrum Usług Księgowych, ZG Lubin, ZG Rudna, ZG Polkowice – Sieroszowice, Zakłady Wzbogacania Rud, Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji.
Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Ludowe przesądy mówią, że kto nie zje w tym dniu pączka, nie może liczyć na dobrobyt. Dlatego w Tłusty Czwartek objadanie się jest nie tylko dozwolone, ale wręcz wskazane . Dzisiejsze pączki
z marmoladą, budyniem czy czekoladą kiedyś jadano ze skwarkami. Musiało być tłusto
i porządnie, tak by się najeść przed 40 – dniowym postem, w którym spożywa się tylko postne potrawy.
Wyrzuty sumienia związane z jedzeniem pączków są zatem tego dnia nie na miejscu. Pracownicy KGHM tym bardziej nie muszą się martwić, ponieważ dodatkowe kalorie spalą w ogniu charytatywnych działań.

Lubińskie Hospicjum Stacjonarne od 10 lat otacza opieką pacjentów onkologicznych
i paliatywnych. Każdy chory ma zapewnioną profesjonalną opieką lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i duchową oraz wspierany jest przez wolontariuszy medycznych. Placówka posiada dwadzieścia łóżek, a warunki przypominają klimat troskliwego domu. Hospicjum jest miejscem, w którym pomaga się chorym radzić sobie z bólem i innymi uciążliwymi objawami choroby.

Departament Komunikacji i CSR
Inf.KGHM

Poprzedni artykułNa stadionie RCS ponad 130 osób w nocy – FOTO
Następny artykułZmienią zarząd KGHM?