Pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. raczej bez niespodzianek. Główne miejsce w zarządzie, a więc funkcję prezesa Polskiej Miedzi otrzymuje Krzysztof Skóra – donoszą portale Puls Biznesu i wnp.pl

Pozostałe ewentualne nazwiska nowego zarządu oraz potwierdzenia doniesień ogólnopolskich portali internetowych (Puls Biznesu, wnp.pl) opublikowane zostaną w komunikacie giełdowym GPW o poranku. W środę 3 lutego Rada Nadzorcza w obecnym składzie zebrała się po raz pierwszy. Przypomnijmy tylko, że licząca 9 osób Rada 18 stycznia przeszła spore zmiany. Akcjonariusze wymienili wówczas 6 osób z RN KGHM. Bez zmian pozostały tylko trzy, które zasiadają tam z ramienia załogi. Na pierwszym spotkaniu Rada miała trzy zadania – ukonstytuowanie swojego składu, ocenę zagranicznych inwestycji spółki oraz zmiany w zarządzie miedziowego holdingu.
Odwołano Herberta Wirtha, a jego miejsce zajął Krzysztof Skóra – czytamy na stronie Pulsu Biznesu i wnp.pl. Jak donoszą wspomniane portale, odwołano również Jarosława Romanowskiego, Jacka Kardelę oraz Marcina Chmielewskiego. Swoje stanowisko zachował tylko Mirosław Laskowski, który funkcję tę pełni od 13 miesięcy i jest odpowiedzialny za sprawy produkcji.

KGHM Polska Miedź S.A. jest ostatnią spółką z większościowym pakietem akcji należących do Skarbu Państwa, w której dokonywane są zmian w zarządzie po tym, jak władze w polskim rządzie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Inne resortowe firmy mają już nowe zarządy.