Regionalne Centrum Sportowe  w Lubinie zainaugurowało szereg imprez dla dzieci i młodzieży podczas ferii. Zaczęli od basenu. W poniedziałek o 10.00 w zajęciach na pływalni wzięło udział około 30 dzieci. 

Pomysł spodobał się nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom i opiekunom. – To super sprawa, że dzieci nie muszą siedzieć w domu podczas ferii. Pogoda jest nieciekawa, a ruch przyda się wszystkim. Patrzyłyśmy na plan zajęć podczas ferii. Podoba nam się. Na pewno zaprowadzimy dzieci na wspinaczkę i na kręgle. Jeśli dziś nie będzie padało, to pójdziemy też na lodowisko – mówiły Małgorzata i Dorota z Lubina, które przyglądały się na pływalni swoim pociechom.

A dzieci radził sobie bardzo dobrze. Wszystkich chętnych podzielono na dwie grupy. Dwóch wyspecjalizowanych ratowników – instruktorów prowadziło szereg zabaw i gier w wodzie. Starsi, umiejący pływać trafili na głębszą wodę i doskonalili tajniki bezpiecznego poruszania się w wodzie. Młodsi, którzy nie czuli się w wodzie najpewniej mogli z dodatkowym sprzętem jak deski czy tzw.makarony pluskać się pod czujnym okiem ratownika.

Zajęciami na basenie przy ulicy Sybiraków zainaugurowano sportowe ferie w Lubinie. Na każdy dzień organizatorzy przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Warto zapoznać się ze szczegółowym planem na stronie RCS Lubin, gdzie podane są miejsca i godziny takich turniejów, zajęć na kręgielni czy wspinaczki.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, poza wymaganą opłatą na lodowisku, gdzie dzieci musza wypożyczyć łyżwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę