Regionalne Centrum Sportowe  w Lubinie zainaugurowało szereg imprez dla dzieci i młodzieży podczas ferii. Zaczęli od basenu. W poniedziałek o 10.00 w zajęciach na pływalni wzięło udział około 30 dzieci. 

Pomysł spodobał się nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom i opiekunom. – To super sprawa, że dzieci nie muszą siedzieć w domu podczas ferii. Pogoda jest nieciekawa, a ruch przyda się wszystkim. Patrzyłyśmy na plan zajęć podczas ferii. Podoba nam się. Na pewno zaprowadzimy dzieci na wspinaczkę i na kręgle. Jeśli dziś nie będzie padało, to pójdziemy też na lodowisko – mówiły Małgorzata i Dorota z Lubina, które przyglądały się na pływalni swoim pociechom.

A dzieci radził sobie bardzo dobrze. Wszystkich chętnych podzielono na dwie grupy. Dwóch wyspecjalizowanych ratowników – instruktorów prowadziło szereg zabaw i gier w wodzie. Starsi, umiejący pływać trafili na głębszą wodę i doskonalili tajniki bezpiecznego poruszania się w wodzie. Młodsi, którzy nie czuli się w wodzie najpewniej mogli z dodatkowym sprzętem jak deski czy tzw.makarony pluskać się pod czujnym okiem ratownika.

Zajęciami na basenie przy ulicy Sybiraków zainaugurowano sportowe ferie w Lubinie. Na każdy dzień organizatorzy przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Warto zapoznać się ze szczegółowym planem na stronie RCS Lubin, gdzie podane są miejsca i godziny takich turniejów, zajęć na kręgielni czy wspinaczki.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, poza wymaganą opłatą na lodowisku, gdzie dzieci musza wypożyczyć łyżwy.