Kilka domów dziecka i inne placówki wychowawcze znalazły się na drodze Miedzianego Mikołaja. Kibice i miłośnicy piłki nożnej w Lubinie po raz kolejny przeprowadzili owocną akcję z myślą o dzieciach. Teraz podsumowują wszystkie przedsięwzięcia.

– Przełom roku 2015 i 2016 to czas odwiedzin Miedzianego Mikołaja. W tym roku, podobnie jak w zeszłych latach, zbieraliśmy słodycze, które następnie zostały podzielone do paczek.
Dzięki uprzejmości wielu osób udało nam się odwiedzić z paczkami domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze oraz szkoły specjalne. Dotarliśmy m.in. do domów dziecka w Golance Dolnej, Świdnicy, Wilkowie obok Złotoryi, do Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu, placówki Fundacji Brata Alberta w Lubinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie – mówi o akcji Miedziany Mikołaj Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin, Zagłębie Fanatyków .

W tym roku nowym zadaniem lubińskich kibiców była akcja „List do Św. Mikołaja”, podczas której wraz z wolontariuszami z Gimnazjum nr 1 fani z Lubina podarowali dzieciom z lubińskich domów dziecka wymarzone paczki. Podopieczni domów dziecka pisali listy do Św. Mikołaja, w których opisywali, co chcą dostać pod choinkę, a następnie każdy miał możliwość spełnić marzenia tych właśnie dzieci. – Radość dzieciaczków podczas rozpakowywania prezentów była bezcenna – mówi Paweł Kijowski.

SSZL Zagłebie Fanatyków wzięło też udział w turnieju charytatywnym piłki nożnej w Świdnicy. Ich wizyta miała tam miejsce na zaproszenie prezydent Świdnicy oraz Fundacji „Łączy nas Football”. – Wybraliśmy się z piłkarzami Zagłębia Lubin. Piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, a także samorządowcy zagrali dla trzech ciężko chorych dzieci z okolic Świdnicy. Kibice Zagłębia zrzeszeni w grupie Trupek Team wraz z FC Świdnica ze swojej strony przekazali 1300 zł, które udało im się uzbierać w Lubinie i Świdnicy. Podczas trwania turnieju zebrano rekordową kwotę prawie 28 tysięcy złotych. W dowód wdzięczności za wieloletnią pomoc, organizatorzy na ręce Adriana Błąda i moje przekazali piękny puchar. Dodatkowo „Zagłębie Fanatyków” zawiozło do Świdnicy 70 paczek dla dzieci z tamtejszych domów dziecka, które zostały przekazane dzieciom podczas tego właśnie turnieju charytatywnego – przypomina Kijowski.

Przy podsumowaniach nie sposób nie wspomnieć o akcji „Miedziana Krew 9” organizowanej wraz z grupą OCB, podczas której również zbierano słodycze do paczek. W tym roku udało się zachęcić do oddania krwi wielu ludzi, dzięki czemu zebrano kilkadziesiąt litrów. – Kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” pokonali na przestrzeni dwóch miesięcy setki kilometrów dostarczając paczki, jednocześnie propagując swój ukochany klub. Liczymy, że następnym razem uda nam się zaangażować do pomocy jeszcze więcej instytucji, firm oraz osób prywatnych i nasze akcje będą miały jeszcze większy zasięg. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem: KGHM Zagłębie Lubin S.A., piłkarzy Zagłębia Lubin,, Starostwa Powiatowe w Lubinie, Krzysztofa i Barbary Kubów, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie, Manufaktury Fitnessu, CrossFit Lubin, sklepu Wiara Naszą Siłą oraz Fabryka Buntu, Frupi Yoogo, Bisauto Myjni Samochodowej, sklepu Zagłębia Lubin w Cuprum Arena oraz Marty Chojeckiej – wymienia firmy i osoby prywatne, które wspierały działania kibiców Paweł Kijowski.

Poprzedni artykułPo blisko 40 latach służby Duszeńko chce odpocząć – FOTO
Następny artykułZasnął i zderzył się z lampą