Basen, łyżwy, wspinaczka, piłka nożna, koszykówka, lodowisko, kręgle i mnóstwo innych atrakcji – tak będą wyglądały ferie dzieci w wielu punktach w mieście. Organizatorem sportowych zajęć jest Regionalne Centrum Sportowe, które już dziś zachęca do zapoznania się z harmonogramem atrakcyjnych zabaw.

Zaczynają 1 lutego o godzinie dziesiątej na basenie przy ulicy Sybiraków. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą dzieci, które przyjdą na bezpłatne zajęcia czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy. Popołudniu o 16.30 również 1 lutego przez blisko 2 godziny będzie można poszaleć na lodowisku. Tam dzieci będą musiały ponieść koszt 5 złotych za wypożyczenie łyżew. Do końca tygodnia zaplanowano jeszcze turniej piłki nożnej w hali sportowej przy ulicy KEN, na tzw. zakręcie dla rocznika 2001 i młodszych. Będzie też niecodzienna możliwość popróbowania swych sił we wspinaczce. To odbędzie się w czwartek w SP 14. Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00. szczegółowy plan wszystkich zimowych atrakcji można znaleźć na stronie internetowej RCS w zakładce imprezy cykliczne – sportowe – ferie.

– Jak co roku zapraszamy na cykl bezpłatnych imprez dla dzieci i młodzieży. Tym razem od 1 do 14 lutego. Wstęp oczywiście jest darmowy. Dobrze jest mieć przy sobie legitymację szkolną przy imprezach, gdzie ważne jest wpisanie do grupy z odpowiednim rocznikiem, jak turniej piłki nożnej halowej. Na inne zajęcia nie wymagamy żadnych dokumentów. Przyjść mogą zarówno lubinianie, jak i dzieci przebywające w Lubinie na feriach z innych części Polski. Zachęcamy wszystkich do wspólnej, dobrej zabawy – mówi Artur Załęczny, kierownik marketingu RCS w Lubinie.