W lubińskiej galerii Cuprum Arena wciąż trwa akcja charytatywna z myślą o małej Ali z Krzeczyna Wielkiego. Strażacy z OSP w Krzeczynie Wielkim wspólnie z RCKiK w Lubinie szukają dawcy szpiku dla małej dziewczynki rejestrując przy tym wszystkich chętnych do bycia dawcą dla innych chorych oraz zbierając krew. Trwają też niecodzienne pokazy pierwszej pomocy i strażackiego sprzętu. 

To już trzecia akcja OSP Krzeczyn Wielki, która ma pomóc znaleźć dawcę szpiku. Przy stoiskach rejestrujących jest tłok. Równie licznie mieszkańcy powiatu lubińskiego oddają krew. Każdy, kto znajdzie jeszcze kilka minut na wybranie się do galerii ma szansę do godziny 17.00 zostać krwiodawcą, a do 18.00 zarejestrować się jako dawca szpiku. – Nasze działania dziś mają na celu znalezienie dawcy szpiku dla 4,5 rocznej Ali Goś, ale też dla setki dzieci przebywających w szpitalu hematologii we Wrocławiu. Pierwsza akcja naszej straży miała miejsce w remizie OSP Krzeczyn Wielki. Od tego się zaczęło. Druga akcja była w szpitalu przy ulicy Bema. Tam szukaliśmy dawcy i oddawaliśmy krew. Wspiera nas Starostwo Powiatowe, OSP Ścinawa i PSP w Lubinie. Do dziś póki co udało się już zarejestrować około 200 dawców szpiku – mówił Paweł Gębalski, skarbnik i członek zarządu z OSP Krzeczyn wielki.
Ogromnym wsparciem służy strażakom Regionalne Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie. – Strażacy urządzili akcję dla Ali pod hasłem „Strażacy wspólnie przeciw białaczce”. My wspieramy ich, a przy okazji zbieramy krew. Tej nigdy nie za wiele – mówi Joanna Jarmolińska, kierownik RCKiK w Lubinie.
Charytatywne atrakcje w Cuprum Arena trwają od 10.00 Maluchy, ale nie tylko mają okazję przyjrzenia się z bliska wozom strażackim czy łodzi ratunkowej z OSP Ścinawa. Wszyscy mogą spróbować przeprowadzić akcję pierwszej pomocy i nauczyć się jej pod okiem wykwalifikowanych ratowników.