KGHM Polska Miedź S.A. kolejny rok z rzędu objął patronat nad Plebiscytem na Najpopularniejszego Zawodnika i Trenera 2015 roku. Na listach nominowanych jest wiele osobowości z lubińskiego kręgu sportowego. Głosowanie trwa do 22 stycznia na portalu e – legnickie. Plebiscyt zakończy się Galą Sportu 30 stycznia.

Od grudnia można już oddawać głosy na najpopularniejszego zawodnika i trenera roku 2015 na terenie Zagłębia Miedziowego. Głosujący mogą też podjąć decyzję, która impreza sportowa regionu była ich zdaniem najlepsza. Głosowanie jest proste. Wystarczy wejść na portal e – legnickie, odnaleźć zakładkę plebiscyt, zarejestrować się i można co trzy godziny oddać głos na swojego faworyta.

Organizatorami plebiscytu jest Urząd Miasta w Legnicy, wspomniany portal oraz legnicki OSiR. Ci, którzy będą głosowali mogą liczyć na nagrody, bowiem organizatorzy zapowiadają losowanie. Wśród zawodników nominowanych do tytułu najpopularniejszego sportowca 2015 roku jest m.in. Konrad Forenc z Zagłębia Lubin, który podkreśla, że ubiegły rok nie był łatwy ani dla niego, ani dla całego zespołu.

– Dla Zagłębia był to trudny rok, bo w pierwszej jego część był dla nas jeden cel – awans do ekstraklasy. Udało się. Zrobiliśmy to w bardzo dobrym stylu z czego i zawodnicy i sztab są dumni. Teraz jesteśmy w pierwszej ósemce a to minimalny cel, jaki założyliśmy. Chcieliśmy lepiej, ale teraz to moment, by popracować i pokazać wiosną, że jesteśmy bardzo dobrą drużyną – mówi Konrad Forenc.
Czas na głosowanie jest do 22 stycznia. Plebiscyt zakończy się Galą Sportu 30 stycznia w hotelu Qubus, podczas której rozdane zostaną statuetki dla zwycięzców. Organizatorzy nadadzą również miano najciekawszej sportowej osobowości roku i mecenasa sportu. Po uroczystości zwykle organizatorzy zapewniają uczestnikom koncert a po nim bal. W galerii Satyrykon i w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Legnicy od poniedziałku 11 stycznia będą już do nabycia karnety, które uprawniają do udziału w balu. Ich koszt to 150 złotych od osoby.
Plebiscyt portalu e –legnickie odbywa się już od 4 lat. Od początku patronat nad konkursem obejmuje KGHM.

Poprzedni artykułJubileuszowa edycja FEN 10 z kwestą WOŚP w Lubinie – FOTO
Następny artykułZUS robi bezpłatne szkolenie