O nowych projektach lubińskiego rynku, które krążą w sieci poinformował nas lubinianin, nasz czytelnik. Pierwsze pytanie – czy nowy rynek bez istniejących dotąd budynków mieszkalnych to tylko koncepcja? Urząd Miejski w Lubinie nic o tym nie wie i jak podkreśla rzecznik, nie musi nic wiedzieć. Od tego jest firma, która zajmuje się realizacją projektu – WOMAK z Wrocławia 

Nowa grafika, jaką można łatwo znaleźć w sieci to obrazy i rzuty biura projektowego AP Szczepaniak z Wrocławia. Koncepcja wygląda całkiem dobrze i może trafić w gust najbardziej wybrednych. Pewną grupę lubinian nowy rynek może też jednak zmartwić. Projekt przewiduje bowiem likwidację budynków mieszkalnych. O takich planach w stolicy polskiej miedzi już się mówiło.

Zapytaliśmy zatem w Urzędzie Miejskim w Lubinie o nowy projekt. Jak wyjaśnił rzecznik prezydenta Jacek Mamiński, miasto nic nie wie o projekcie, a co ciekawe nie musi też wiedzieć. Zadbanie o rynek to rola inwestora, a tym jest wrocławska firma WOMAK. Jak nas zapewniono podczas rozmowy telefonicznej, jeszcze dziś powinniśmy otrzymać informacje czy nowa grafika to realne plany czy tylko czyjaś koncepcja.

O sprawie będziemy informowali, gdy tylko WOMAK poda nam najświeższe informacje.

 

źródło : http://apsz.com.pl/pl-projekt-galeria-handlowa-lubin.html

Poprzedni artykułKolędowanie z Pospieszalskimi – FOTO
Następny artykułFEN 10 Gold Edition – Media trening i ważenie zawodników w Cuprum Arena