Na zaproszenie prezydenta Świdnicy oraz Fundacji „Łączy nas Football” lubińscy kibice wraz z piłkarzami Zagłębia Lubin wzięli udział w turnieju charytatywnym piłki nożnej. Rozgrywki miały miejsce 3 stycznia.

W turnieju wzięło udział udział sześć drużyn: Fundacja „Łączy nas Football”, Polonia-Stal Świdnica, Lech Poznań Oldboje, Zagłębie Lubin, Górnik Wałbrzych i Fighterzy (zawodnicy sportów walki).

– Jednak wynik tego turnieju był sprawą drugorzędną. Piłkarze, przedstawiciele innych dyscyplin sportowych, a także samorządowcy zagrali dla Emilki ze Świdnicy, Maciusia z Grodziszcza i Mikołaja z Jaworzyny Śląskiej. Podczas wstępu na halę można było nabyć „cegiełkę” za symboliczne 10zł oraz przeprowadzono całą masę licytacji gadżetów sportowych, z których największym wzięciem cieszył się trykot reprezentacji Polski z podpisami wszystkich piłkarzy kadry. Nie mogło zabraknąć również koszulek Zagłębia Lubin. Kibice Zagłębia ze swojej strony przekazali 1300zł, które udało im się zebrać w Lubinie i Świdnicy. „Zagłębie Fanatyków” oprócz pieniędzy zawiozło do Świdnicy paczki dla podopiecznych tamtejszych domów dziecka. Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin od wielu lat szykuje paczki dla dzieci z całego województwa dolnośląskiego. W tym roku  do Świdnicy trafiło 70 paczek, które podczas turnieju zostały przekazane obecnym dzieciom. Jak poinformował nas organizator Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” w tym roku udało się zebrać rekordową kwotę prawie 28 tysięcy złotych. Ze swojej strony jako „Zagłębie Fanatyków” dziękujemy wszystkim kibicom Zagłębia zarówno z Lubina jak i Świdnicy, którzy pomogli w organizacji i zbieraniu funduszy oraz słodyczy do paczek – mówi Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Zagłębie Fanatyków.

W dowód wdzięczności za wieloletnią pomoc, organizatorzy turnieju na ręce Adriana Błąda i Pawła Kijowskiego przekazali piękny puchar.

Poprzedni artykułFEN 10 Gold Edition – Hunanyan, Merad i Cruz zastępują kontuzjowanych zawodników
Następny artykułOrszak Trzech Króli – FOTO – aktualizacja