Przedświąteczny weekend był bardzo dobry w wykonaniu łyżwiarzy MKS Cuprum. Lubinianie zdominowali zawody w Warszawie i Zakopanem.

W stolicy odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski. Tutaj trzykrotnie na najniższym stopniu podium stawał Michał Krosny na dystansach: 500, 1000 i 1500 metrów.

Również w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Kwalifikacyjne. Bezkonkurencyjny podczas tej imprezy okazał się Dawid Milewski, który cztery razy zdobywał pierwsze miejsce! Zawodnik MKS Cuprum Lubin zwyciężał dwukrotnie na dystansach 500 metrów, a także na 1000 i 1500 metrów.

łyżwiarzy Troje przedstawicieli lubińskiego klubu startowało w międzynarodowych zawodach „TATRA CUP”. W Zakopanem w kadrze Polski znalazły się Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik oraz Adrian Wójcik. Kaja Ziomek na podium stawała czterokrotnie, zajmując pierwsze miejsca na 500 i 1000 metrów oraz drugie na 1500 i 3000 metrów. Jej klubowa koleżanka zajmowała odwrotne lokaty. Andżelika Wójcik pierwsza była na 1500 i 3000 metrów, druga ba 500 i 1000 metrów. Adrian Wójcik uplasował się w pierwszej dziesiątce.

– Można powiedzieć, że był to znakomity weekend dla naszych zawodników. Na pewno to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami – mówi Piotr Wawnikiewicz, trener MKS Cuprum Lubin.

W przyszły weekend nasi reprezentanci wezmą udział w Mistrzostwach Polski na dystansach, które będą zarazem kwalifikacjami do Pucharu Świata Juniorów, który odbędzie się we Włoszech.

Informacja oraz zdjęcie pochodzą ze strony http://mkscuprum.lubin.pl/

Poprzedni artykułLubinExtra! 107
Następny artykułŚwiąteczno-noworoczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej