Gmina Ścinawa przy współpracy z firmą Kamnet przystąpiła do realizacji projektu upowszechniania Internetu dla osób wykluczonych cyfrowo. Do końca roku firma bezpłatnie podłączy 20 rodzin wskazanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie.

W 2016 ścinawski magistrat wspólnie z firmą planuje utworzenie punktów darmowego dostępu do Internetu na terenie miasta i gminy Ścinawa.

– Liczymy, że współpraca z Kamnetem okaże się owocna. Dostęp do Internetu to w dzisiejszych czasach jeden z filarów samorozwoju, zdobywania nowej wiedzy, czy załatwienia wielu spraw bez konieczności wizyt w urzędach i instytucjach państwowych, pomaga też w poszukiwaniu pracy, co na pewno pomoże osobom, które zostały zakwalifikowane do projektu – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Gmina współpracuje z firmą Kamnet od kilku lat.

– Obecnie z gminą Ścinawa realizujemy projekt pn.: “Razem można więcej”, którego celem jest dostarczenie bezpłatnego Internetu dla 20 rodzin. Wszystkie osoby biorące udział w projekcie, mogą się już dziś cieszyć dostępem do Internetu. Mamy nadzieję, że to kolejne działanie zakończone sukcesem, będzie pokazywać drogę dalszego rozwoju i współpracy, upowszechniania dostępu do Internetu na terenie Gminy Ścinawa – informuje Elżbieta Turoń pełnomocnik firmy Kamnet.

inf: scinawa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę