Druga edycja konkursu wiedzy o KGHM i regionie Zmagania Gigantów zakończona. Najlepszy w kategorii szkół podstawowych okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Stanisław Pachnik. Spośród gimnazjalistów na szczycie podium stanęła Marta Prucnal.

W finale zmierzyło się 14 osób. Pytania były dość trudne i dotyczyły wielu dziedzin począwszy od zagadnień na temat złóż, technologii, poprzez działania fundacji, historię KGHM aż po informacje na temat wolontariatu Polskiej Miedzi.
– Byłem dziś już drugi raz w jury konkursu. Jest to naprawdę trudne zadanie Jestem szczerze zszokowany, że dzieci poradziły sobie z trudnością pytań. Część z nich sam układałem. Jestem zdziwiony jakością odpowiedzi. Dzieci były doskonale przygotowane. Wśród nich widzę samych inżynierów w przyszłości dla KGHM – mówi Wojciech Kaczmarek główny inżynier geolog departament gospodarki zasobami i ochrony powierzchni KGHM Polska Miedź S.A.
– Na początku pomogli mi rodzice opracować wszystkie pytania. Niektóre pytania mnie zdziwiły, ale po prostu się ich nauczyłam. W przyszłości nie wykluczam związku z KGHM. Moja praktycznie cała rodzina jest związana z KGHM więc pewnie i ja będę- mówiła Marta Prucnal z gimnazjum nr 2 w Polkowicach, zwyciężczyni kategorii dla gimnazjalistów.

Zmagania Gigantów były drugą edycją konkursu dla dzieci i młodzieży ze szkół im. Jana Wyżykowskiego z terenu starego i nowego zagłębia. 

Poprzedni artykułWolontariusze KGHM wysyłają Mikołaja – FOTO
Następny artykułTańce, śpiewy i zabawa- emeryci KGHM biesiadują – FOTO