Lubińska Energetyka oraz WPEC w Legnicy należące do Grupy Kapitałowej Energetyka kolejny rok rzędu zostały zauważone w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Krajowa Izba Gospodarcza nadała spółkom certyfikaty i tytuły Przedsiębiorstwa Fair Play.

Obie spółki zostały wyróżnione za rzetelne postępowanie w relacjach z klientami, kontrahentami i pracownikami oraz społecznością lokalną i samorządami. Nagrody odebrała 27 listopada w Warszawie podczas Gali XVIII edycji Anna Michalska, Kierownik Marketingu.
– Fair Play potwierdza, że najwyższymi priorytetami pozostają dla nas: dbałość o klientów, bezpieczeństwo pracowników oraz troska o ochronę środowiska. Grupa Energetyka została doceniona także za realizowany na szeroką skalę program inwestycyjny i modernizacyjny, która wpływa na poprawę infrastruktury sieci ciepłowniczych, a w konsekwencji zadowolenie naszych odbiorców – mówi Adam Witek, Prezes Zarządu „Energetyka” sp. z o.o. oraz WPEC w Legnicy S.A.
W program „Przedsiębiorstwo Fair Play” co roku biorą udział firmy z całej Polski. Coroczne działania mają promować zasady etyki i kultury przedsiębiorczości w biznesie. Każda firma startująca w konkursie podaje się weryfikacji niezależnej instytucji. Spółki, które przejdą ją pomyslnie otrzymują certyfikat rzetelności. Dla Energetyki Certyfikat Jakości Biznesu był już drugie wyróżnieniem. WPEC zdobył Złotą statuetkę piąty raz.