W rozegranym wczoraj, bez kibiców, meczu na Stadionie Zagłębia, podopieczni Piotra Stokowca ulegli przyjezdnym 0:2.

Brak publiczności, to efekt decyzji Wojewody Dolnośląskiego, który zamknął stadion dla kibiców na jedno spotkanie, za użycie materiałów pirotechnicznych podczas ostatniego meczu rozgrywanego na lubińskiej murawie. Jedynymi osobami które pojawiły się na trybunach byli: pracownicy klubu, akredytowani dziennikarze, a także opiekunowie i dzieci wyprowadzający piłkarzy na boisko.

Przez 90 minut lubińska drużyna nie potrafiła oddać celnego strzału w światło bramki. Swoich szans na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego szukali Papadopulos oraz Janoszka. Niestety bezskutecznie. Szczelna obrona zawodników Michała Probierza uniemożliwiała ataki z pola karnego. Żadna z drużyn przez 45 minut nie wypracowała sobie przewagi bramkowej i po pierwszym gwizdku na tablicy wyników było 0:0

W drugiej połowie ostrzej zaczęła Jagiellonia. 15 minut po wznowieniu gry w polu karnym Zagłębia Lubin podczas zamieszania wpadła bramka samobójcza. Zdobył ją Jarosław Jach. Ta sytuacja nie poderwała jednak miejscowych piłkarzy do kontry w wyniku czego 12 minut później po raz drugi z siatki piłkę musiał wyciągać Martin Polaček. Gola zdobył z ostrego kąta Karol Świderski.

W drugiej połowie trener miedziowej drużyny wpuścił na boisko młodych zawodników, którzy mimo ogromu sił i zapału nie doprowadzili do zmniejszenia przewagi bramkowej przeciwnika. Ostatecznie Jagiellonia wyjechała z Lubina z kompletem punktów i tym samym przeskoczyła Zagłębie w ligowej tabeli.

Przed najbliższym meczem z Teramlicą, który odbędzie się w Lubinie 4 grudnia o godz. 18:00 na murawie zabraknie Łukasza Janoszki. Zawodnik podczas wtorkowego meczu otrzymał czwartą żółtą kartkę, tym samym nie zobaczymy go w składzie na najbliższe spotkanie.

KGHM Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 2. Maciej Dąbrowski, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra – 14. Łukasz Janoszka, 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek (63, 17. Adrian Rakowski), 7. Krzysztof Janus (80, 13. Karol Żmijewski) – 27. Michal Papadopulos (72, 16. Paweł Żyra), 26. Krzysztof Piątek.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski – 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Piotr Tomasik – 21. Przemysław Frankowski (90, 22. Rafał Grzyb), 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (78, 5. Konstantin Vassiljev), 11. Karol Mackiewicz – 15. Fedor Černych (90, 12. Piotr Grzelczak).

żółte kartki: Jach, Janoszka – Grzyb.
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Poprzedni artykułKibice zachęcają: weź list z choinki, bądź św. Mikołajem