W środę 2 grudnia Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szklarach Górnych zaprasza na świętowanie Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych. Uroczystość będzie miała miejsce w CK Muza w Lubinie. Od 10.00 do 12.00 przewidziano sporo niecodziennych wydarzeń. 

W ramach obchodów święta niepełnosprawnych w lubińskiej Muzie zaplanowano kilka niecodziennych atrakcji, m.in. pokaz sztuki plastycznej prowadzony przez Stanisława Kmiecika z Krakowa. Artysta nie ma rąk, mimo to od 5 roku życia maluje używając nóg i ust. Widowisko może być ciekawym doświadczeniem. Poza tym na przybyłych czeka koncert zespołu “Seweryn i przyjaciele”. W repertuarze przewidziano szlagierowe utwory jak np. “Ruda tańczy jak szalona” . Poza tym na scenie zaprezentowany zostanie pokaz z wykorzystaniem technik fluorescencyjnych, przygotowany przez Oskara Rugiera. Będą też popisy taneczne Zumby oraz taniec ze skrzydłami Isis w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.
Poza wydarzeniami na scenie w sali głównej w holu Muzy będzie można podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych Ośrodka w Szklarach Górnych i ZSiPO w Lubinie. Wszystkie przygotowane atrakcje są bezpłatne. Organizatorzy czekają nie tylko na zaproszone szkoły i ośrodki, ale również na wszystkich indywidualnych gości. Impreza ma pomóc zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Chodzi o zatarcie granic i pokazanie, że integracja jest możliwa i korzystna dla wszystkich.