Wesprzeć dzieci z autyzmem i ich rodziny – taki był główny cel 20 edycji sobotniego biegu Parkrun. Padł rekord uczestników – na starcie stanęło ponad 70 osób

– Bardzo dziękuję panu Andrzejowi Sowie, który jest koordynatorem Parkrun w Lubinie. To on wystąpił z pomysłem, by tę edycję poświęcić naszym podopiecznym. Wszystko było świetnie zorganizowane. Na biegaczy czekał poczęstunek. Upieczono ciasta. Były też upominki od firmy Ziaja, która wspiera Parkrun w Lubinie. Udało nam się zebrać 435 złotych. Może nie jest to jakaś imponująca kwota, ale w sobotę chodziło przede wszystkim o informacje o autyzmie. Pieniądze przydadzą się dzieciom z naszego Stowarzyszenia Dar Losu. Dziękujemy, że tylu ludzi przyszło na ten bieg. Ogromne podziękowania dla Biegającej Kasty Miedziowego Miasta – mówiła Sylwia Majewska, której 8 – letni syn cierpi na autyzm. – Byłem tam w sobotę i mnóstwo ludzi biegło. Była Ania, Ewelina i Marcin. Przybijałem piątki i kibicowałem – mówił Alan, syn Sylwii.
Biegi Parkrun odbywają się co sobotę o 9.00 w parku w lubińskiej strzelnicy.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem rodzicem dziecka autystycznego również z Lubina, szkoda że taka inicjatywa nie była mocno rozgłośniona było by napewno więcej chętnych. Ja również nic na ten temat nie wiedziałem a pomógł bym w promowaniu takiej inicjatywy.

Comments are closed.