Na lubinian i nie tylko w Galerii Cuprum Arena w sobotę czeka mnóstwo przerażających i niesamowitych wrażeń. Wszystko z okazji amerykańskiego święta duchów Halloween, które od lat cieszy się w Polsce sporą popularnością. Będzie magia, dynie i sporo zabawy

Choć Halloween przybyło do Europy z Ameryki to zdaje się podobać prawie wszystkim. Uśmiechnięte dynie, okazja na wdzianie przerażających kreacji zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, przekąski prosto z horrorów – to nie może się nie podobać. W duchu dobrej zabawy, w towarzystwie duchów i nie tylko o halloweenowe atrakcje w sobotę zadba lubińska Galeria Cuprum Arena. W informacji prasowej centrum handlowego czytamy: „Klienci odwiedzający galerię 31 października muszą być gotowi na to, że to, co zobaczą przeczy zdrowemu rozsądkowi, a na ich ustach często pojawią się słowa: „to niemożliwe, tego nie dać się zrobić. Pierwszy raz mogą wypowiedzieć te słowa, gdy zobaczą dynię Adelajdę ustawioną w centrum galerii. To polska rekordzistka o monstrualnych wymiarach – położona na wagę dała wynik prawie 650 kilogramów. Każda osoba odwiedzająca galerię będzie mogła zrobić sobie z nią zdjęcie, by udowodnić znajomym, że takie monstra istnieją, choć to w głowie się nie mieści. Kolejną rzeczą, której rozumem objąć nie sposób, będą występy iluzjonisty Michała Sośniaka. Bo jak można wytłumaczyć lewitację banknotu, zwierzęta wychodzące z płomienia czy znikające przedmioty, a takie właśnie rzeczy będzie można obejrzeć podczas pokazu magii. Tych, których głowa rozboli od rozmyślania, jak to zostało zrobione, iluzjonista zaprosi za kulisy i pokaże oraz nauczy kilku sztuczek magicznych. Atrakcji w tym dniu będzie tyle, że rodzice od nadmiaru bodźców mogą nie poznać swoich dzieci. A to dlatego, że w galerii będą przygotowane specjalne stanowiska dla dzieci, gdzie będzie można pomalować swoją buźkę i zmienić się w małego upiora, halloweenowego kotka i każde zwierzątko, jakie dziecku przyjdzie do głowy.
Najbardziej znanym symbolem Halloween jest oczywiście dynia, więc Galeria Cuprum przygotuje mnóstwo atrakcji z nią związanych. Odbędzie się pokaz rzeźbienia w dyni, na którym będzie można się nauczyć, jak sprawić, by dynia miło lub złowieszczo „uśmiechnęła się”. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których nauczą się malowania dyń oraz robienia z nich wycinanek”.
Wszystkie wydarzenia będa odbywały się od 11.00 do 17.00. O pełnych godzinach będzie można popatrzyć na pokazy magicznych sztuczek w wykonaniu Michała Sośniaka. Od 13.30 do 15.30 zaplanowano pokazy rzeźbienia w dyniach. Poza tym przez cały czas dla dzieci odbywać się mają warsztaty, animacje czy malowanie twarzy. W trakcie imprezy miłośnicy muzyki i tańca będą mogli poprzyglądać się popisom lubińskiego zespołu tańca Fuego.

Poprzedni artykułWięcej autobusów na Wszystkich Świętych
Następny artykułAkcja Znicz na start