Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:0. Takim wynikiem zakończył się mecz Miedziowych w ramach 12. kolejki Ekstraklasy. Lubinianie zajmujący przed meczem piątą pozycję w tabeli wyraźnie przeważali nad gospodarzami będącymi dotąd wiceliderem

Portowcy w pierwszej połowie prezentowali wyraźnie słabszą formę od lubinian. Miedziowi mieli przewagę zarówno w samej grze, jak i celności podań. Pogoń musiała być nastawiona przede wszystkim na kontrataki. Do szatni zawodnicy zeszli z bezbramkowym wynikiem co w spotkaniach Pogoni i Zagłębia rzadko się zdarza. W drugiej połowie Miedziowi znowu dyktowali warunki gry na stadionie gospodarzy. Piotr Stokowiec pierwszej zmiany dokonał w 76′ i za Rakowskiego wpuścił Vlasko. W 82′ Janoszkę zastąpił Woźniak. Na koniec w 89′ Krzysztof Piątek wszedł za Papadopulosa. To jednak nie zmieniło wyniku gry. I choć sędzia Jarosław Przybył przedłużył mecz o 3 minuty to grające zwykle do ostatniej sekundy Zagłębie nie zdobyło upragnionej bramki. W 91 minucie Arkadiusz Woźniak był blisko zdobycia trzech punktów – nie udało się.
Po kończącym 12. kolejkę meczu Pogoń ma 22 punkty, a Zagłębie 17.
Już w sobotę, w ramach 13. kolejki, Zagłębie Lubin podejmie Górnika Łęczną. Mecz odbędzie się w Lubinie o godzinie 18:00.

Poprzedni artykułPochód Lisa Majora wokół hali?