Po Lubinie i Rudnej przyszedł czas na Legnicę – Mistrz Świata i Europy w pływaniu Radosław Kawęcki spotkał się z młodzieżą i poprowadził treningi na basenach legnickich szkół. Niecodzienne wydarzenie zorganizował KGHM Polska Miedź S.A. główny sponsor najlepszego na świecie pływaka

Wizyta pływaka w z ZSO 3 i SP 7 w Legnicy odbyła się w ramach projektu KGHM EKO-Zdrowie realizowanego przez miedziową spółkę na terenie Zagłębia Miedziowego. Propozycja KGHM spotkała się w Legnicy z ogromną radością, a na spotkanie wyznaczono szkoły, w których kadra pedagogiczna specjalizuje się w kształceniu dzieci i młodzieży w kierunku pływania. – Często przyjeżdżam w województwo dolnośląskie i lubuskie, by pomagać dzieciakom w rozwoju w sporcie. Widzę że jest coraz więcej młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać w sporcie, nie tylko w pływaniu. Sport jest trudny, trzeba go pokochać i poświęcić całe życie. Staram się pomagać tym , którzy chcą coś osiągnąć – mówił Radosław Kawęcki. Dla młodych ludzi spotkanie z olimpijczykiem było wielkim wydarzeniem. Mieli okazję spytać go o wiele rzeczy z życia prywatnego i tego sportowego. Kawęcki poprowadził trening w basenie z wybraną grupą uczniów, dla których ta niepowtarzalna okazja była naprawdę wyjątkowa. – Jestem bardzo zadowolona z treningu pod okiem mistrza. To nie każdemu się zdarza. Wydaje mi się, że dopiero po tym wywiadzie uświadomiłam sobie jak dużo trzeba poświęcić by coś takiego osiągnąć. Podziwiam go za to. Osobiście to chyba nie jestem aż tak gotowa na takie poświęcenia -mówiła Wioletta Latarska, uczennica II klasy liceum w ZSO 3 w Legnicy.
Uczniowie biorący udział w treningu z mistrzem otrzymali od Kawęckiego profesjonalne czepki pływackie z logo KGHM. Była też okazja na niepowtarzalne zdjęcia pamiątkowe z mistrzem w basenie.

Poprzedni artykułGórnik Lubin uległ Parszowicom – FOTO
Następny artykułEnergetyka podarowała nową pracownię