Nie z końcem października, ale już od najbliższego poniedziałku (12 października), inaczej będzie wyglądał przejazd przez Chróstnik. Właśnie trwają ostatnie prace związane zakończeniem budowy nowej drogi. Dotychczasowy odcinek, przylegający bezpośrednio do pałacu będzie wyłączony z ruchu.

Jak informowaliśmy w artykule: Miłek dał pieniądze – budują nową drogę, w sierpniu rozpoczęła się budowa nowego, 450-cio metrowego odcinka drogi, która ma za zadanie odsunąć ruch kołowy od zabytkowego pałacu.

W ramach inwestycji, która kosztowała 2,2 mln zł. wzdłuż budowanej drogi wykonano także nowe chodniki, kanalizację deszczową, oświetlenie oraz pętlę autobusową.

„Stara” droga, przebiegająca przez Chróstnik zostanie zamknięta, co pozwoli odtworzyć historyczny obszar pałacu i wjazd na jego dziedziniec.

Otwarcie nowej drogi, w sposób istotny zmieni, dotychczasową organizację ruchu, m.in. poprzez budowę nowych skrzyżowań z „łamanym” pierwszeństwem przejazdu. W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

inf: RM/Gmina Lubin

Poprzedni artykułW premierowym występie Polki lepsze od Finek – FOTO
Następny artykułBieg Rugbysty z przeszkodami – FOTO