Osiem osób w szpitalu, dwa zniszczone i dwa uszkodzone samochody. Wypadek spowodował zamknięcie drogi na prawie godzinę.

Dochodziła ósma rano, drogą krajowa nr 36, Prochowice-Lubin jechał sznur pojazdów. W pewnym momencie rozpędzone w trakcie wyprzedzania audi A3, wracając na swój pas najechało na tył volvo, to uderzyło w tył seata, a seat w tył volkswagena. Poszkodowanych zostało 8 osób.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się ratownicy. Audi A3, które jest najbardziej zniszczone podróżowały cztery osoby. Z pojazdu wydostały się bez większych problemów. W volvo jechały dwie osoby. Kierowca wysiadł z pojazdu bez problemu, ale pasażerka nie mogła otworzyć swoich drzwi. Mocni zdenerwowana wysiadła z pomocą strażaków od strony kierowcy. W pozostałych autach były trzy osoby. Do szpitala zabrano w sumie dziewięć osób. Ze wstępnej relacji ratowników wynikało, że wypadek najprawdopodobniej nie spowodował poważniejszych obrażeń jego uczestników, ale wszyscy byli solidnie potłuczeni – zwłaszcza osoby z audi.

Kilkoma karetkami poszkodowanych zabrano do szpitala na szczegółowe badania. Około godziny 8.50 na drodze wprowadzono ruch wahadłowy, którym kierowali policjanci ruchu drogowego z Lubina. Wtedy korek miał około kilometra długości.

Poprzedni artykułKosztyła najlepszy wśród VIP-ów
Następny artykułDerby w niedzielę – kup bilet od piłkarzy