12 drużyn męskich, dwie kobiece i jedna młodzieżowa z powiatu lubińskiego stanęło w szranki w zawodach sportowo –pożarniczych OSP. Szczyt podium zdobył zespół z Niemstowa.

Lubinianie mieli niecodzienną okazję obejrzenia zawodów sportowo – pożarniczych jednostek OSP z powiatu lubińskiego. Zmagania miały miejsce na boisku sportowym ZSZiO przy KEN na tzw. zakręcie w Lubinie. Na podium tuż za Niemstowem stanęli druhowie z Czerńca oraz Zimnej Wody. Wśród ochotników nie zabrakło pań, które jak mówią, są traktowane w zespołach z należytym szacunkiem. – Do wstąpienia do OSP namówili nas nasi partnerzy. Staramy się dawać radę. Nie jest łatwo, a mamy mało doświadczenia. Jesteśmy dopiero drugi rok. Trenujemy i poprawiamy kondycję. W zawodach możemy brać udział ale w akcjach nie. Nie mamy jeszcze uprawnień. Pomagamy im w codziennych zajęciach jak utrzymanie czystości auta czy w remizie. Szykujemy sprzęt do takich zawodów. Kobieca ręka się przydaje – mówiła w trakcie zawodów Anna Frąc z OSP w Raszówce. W powiatowych zawodach dla OSP udział wzięły najlepsze zespoły wyłonione w eliminacjach gminnych.
– Dziś odbywają się już dziewiąte takie zawody. Wśród konkurencji są biegi sztafetowe i ćwiczenia bojowe. Zawody są organizowane po to by się szkolić i ćwiczyć. Przydaje się to w działaniach prowadzonych w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dziś rywalizacja jest sportowa – Grzegorz Obara, prezes zarządu oddziału powiatowego związku ochotniczych straży Pożarnych RP w Lubinie