Dzisiaj w naszym mieście odbył się “Zwykły niezwykły przejazd rowerowy”. Udział w nim wzięło ponad 1000 osób, które na miejsce startu przybyły własnymi jednośladami.

Punktualnie o godzinie 14:00, pod eskortą policji i straży miejskiej, na miasto wyjechała potężna kolumna rowerzystów ubrana w niebieskie koszulki, rozpoczynając tym samym kolejny “Zwykły niezwykły przejazd rowerowy w ramach Europejskiego dnia bez samochodu.

W tym roku organizator przygotował 900 koszulek dla cyklistów, ale było wiadomo, że będzie większa ilość uczestników. Impreza z roku na rok gromadzi na terenach zielonych przy skateparku coraz większą liczbę fanów “dwóch kółek”.

Niektórzy z przybyłych, są stałymi bywalcami przejazdów. Pamiętają jak przed kilkoma laty było o wiele mniej osób. Jednocześnie cieszą się, że coraz więcej ludzi zamienia samochód na rower.

Niezwykłość tego przejazdu polega na tym, że nie ma tutaj wygranych ani przegranych podczas jazdy. Nie ma znaczenia, czy ktoś jest młodszy, czy starszy. Czy to kobieta, czy mężczyzna. Zapalony kolarz, czy totalny amator. Kierowca z pieskiem, czy be pieska. Liczy się dobra zabawa połączona z odrobiną sportowego trybu życia.

Po zakończonej trasie, trwającej około 60 minut, organizatorzy rozlosowali nagrody, wśród których był rower górski ufundowany przez lubińskiego starostę. Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz napój.

Poniżej prezentujemy fotorelację z przejazdu:

Część druga fotorelacji jest dostępna pod adresem: Profil FB portalu LubinExtra!

 

Poprzedni artykułZagłębie Lubin – Cracovia Kraków 4:2 (1:0) – FOTORELACJA
Następny artykułII Memoriał Iwony Buczek