W najbliższą sobotę miłośnicy dwóch kółek z okazji Dnia Bez Samochodu przejadą przez miasto w specjalnie zorganizowanym rajdzie. O godzinie 13:00 przy skateparku rozpoczną się zapisy na “Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy”.

Dla Lubina jest to impreza cykliczna. Co roku coraz większa liczba osób bierze w nim udział, oscyluje w granicy 1000 uczestników.
W tym roku organizatorzy przygotowali 900 koszulek w jednym kolorze z okolicznościowym nadrukiem. Dlatego, chętni, którzy chcą ją otrzymać, powinni pojawić się zaraz po rozpoczęciu zapisów.
Uczestnicy co roku przejeżdżają inną trasę, aby uatrakcyjnić przejazd i zachęcić lubinian do wspólnego uczestnictwa. Przyłączyć w dowolnym momencie, nie tylko na starcie, może się każda osoba. Wystarczy mieć sprawny rower i zachować bezpieczeństwo podczas dołączania.
Tegoroczny rajd będzie przebiegał ulicami: Konstytucji 3 Maja, Marii Skłodowskiej-Curie, Tysiąclecia, Kopernika, Wrocławską, Paderewskiego, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Leśną, Szpakową, Piłsudskiego, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejową, 1 Maja, Chocianowską, Jana Pawła II, Wierzbową, Parkową, Bolesławiecką, al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Konstytucji 3 Maja. Start i meta znajdować się będą na terenie skateparku.

Miłośnicy dwóch kółek, którzy zapiszą się na miejscu imprezy, poza koszulką otrzymają specjalne numery, które będą losowane po zakończeniu rajdu. Podczas tegorocznej edycji będzie można wygrać: 2 rowery, tablety, odtwarzacze mp3, oraz inne gadżety nie tylko do rowerzystów.

Rajd rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa około godziny.

Dzien bez samochodu_2015

Poprzedni artykułAkcja Plastyczna – Koniec lata, to już jesień?
Następny artykułMała wielka moda i Klika Piotra Rubika