W rozegranym meczu na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet Zagłębie Lubin pewnie pokonało zespół KPR Jelenia Góra. Derbowe spotkanie zakończyło się wysoką wygraną miedziowych 40:21 (16:9)

Pierwsze minuty spotkania Zagłębie grało z lekkim rozkojarzeniem, co szybko wychwyciły rywalki i wysunęły się na trzy bramkowe prowadzenie. OD 10 minuty podopieczne Bożeny Karkut wyszły na prowadzenie i z każdą minutą powiększały przewagę bramkową. Jeleniogórzankom skrzyła podcinała także, dobrze broniąca Monika Wąż i Patrycja Chojnacka. Na przerwę miedziowe schodziły z przewagą siedmiu bramek..

[poll id=”2″]

Po zmianie stron nastąpił ciąg dalszy popisu i pogromu gospodyń. Bramkowa przewaga powiększała się z każdą minutą. Bezradne podopieczne Alicji Łukasik nie mogły znależć sposobu na dogonienie rywalek i na pokonanie lokalnych bramkarek.
Kilkoma efektownymi akcjami popisała się także nowa zawodniczka w zespole z Lubina – Mariola Wiertelak. W niecałe 5 minut “energiczna kruszynka” zdobyła trzy bramki.
Do końca spotkania miedziowe kontrolowały grę, a zgromadzona półtoratysięczna publiczność dopingowała gospodynie przez cały mecz. Ostatecznie zawodniczki Bożeny Karkut wygrały różnicą 19 trafień – 40:21

Fotorelacja: Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra

MVP spotkania: Żana Marić (Zagłębie)

Metraco Zagłebie Lubin – KPR Jelenia Góra 40:21 (16:9)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka, Obrusiewicz 8, Paluch, Premović 8, Wiertelak 5, Lima, Walczak 1, Marić 10, Jochymek 6, Milojević 2.

KPR Jelenia Góra: Hoffman, Janik, Pękalska – Nowicka 1, Bielecka 2, Grobelska 5, Mączka 3, Tomczyk 1, Uzar 2, Jasińska 5, Kanicka, Oreszczuk 1, Fijałkowska, Winogrodzka, Bilenia 1, Michalak 1.

Sędziowie: Korneliusz Habierski, Grzegorz Skrobak (obaj Głogów), Delegat ZPRP: Mariusz Szynklarz (Opole)