Już niedługo rozpocznie się sezon PlusLigi 2015/2016. W związku z tym zespół Cuprum Lubin rozpocznie przygotowania do rozgrywek na własnym parkiecie od wyjątkowego turnieju poświęconego jednemu ze współzałożycieli siatkarskiego klubu – Memoriału im. Jana Rutyńskiego.

W I Memoriale im. Jana Rutyńskiego poza zespołem z Lubina, udział weźmie reprezentacja Estonii (prowadzona przez naszego trenera Gheorghe Gianni Cretu) oraz Lokomotiv Charków z Ukrainy. Mecze odbęda się w lubińskich hali RCS w dniach 10-11 września 2015.

Jan Rutyński był uważany za wyjątkową osobę w siatkarskim środowisku. Wraz z Tomaszem Tyclem oraz Dariuszem Biernatem w 2001 roku założyli zespół, który z biegiem czasu zdobywał doświadczenie i rozpoczął zmagania na parkietach drugiej ligi, by w 2014 roku awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej – PlusLigi. Jan Rutyński nie zobaczył jednak pierwszego meczu w najlepszej lidze w kraju. Jednak przyjaciele nigdy o nim nie zapomnieli, i w minionym sezonie na każdym meczu wisiał baner z wizerunkiem i napisem “Jan Rutyński zawsze z nami”

Plan gier I Memoriału im. Jana Rutyńskiego:
10. września (czwartek) – godz. 17:30 – Cuprum Lubin – reprezentacja Estonii
11. września (piątek) – godz. 17:30 – Cuprum Lubin – Lokomotiv Charków
Wstęp na mecze jest bezpłatny, jednak limit widzów wynosi 300 osób.

Poprzedni artykułMotocykle opanowały miasto – FOTO
Następny artykułGminna rywalizacja na kortach – FOTO