Koniec finansowania partii z budżetu państwa? Bezpośredni, a nie partyjny wybór posłów? Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatników? W niedzielę 6 września decydujemy!

Przed nami ważne głosowanie w sprawach istotnych w rządzeniu Polską. W referendum będziemy mogli wypowiedzieć się, czy chcemy, aby politycy dostawali się do sejmu przez selekcję partyjną i niesprawiedliwą ordynację proporcjonalną. Ta ordynacja doprowadza do wyboru posła, który często ma małe poparcie społeczne, ale znalazł się na „dobrej” partyjnej liście i choć dostał mniej głosów od konkurenta z „gorszej” listy i tak zostaje posłem. Wybór bezpośredni definitywnie zamknie taki tryb wyłaniania wybrańców narodu. Jednomandatowe okręgi wyborcze sprawią, że posłem zostanie osoba, która otrzyma najwięcej głosów.

W referendum odpowiemy też na pytanie co do utrzymania dotychczasowego sposobu finansowania partii z budżetu państwa. To również ważne pytanie, ale jego ogólnikowość powoduje, że dzisiaj nie wiadomo co zostanie zaproponowane w zamian.

Jest tez pytanie o rozstrzyganie wątpliwości podatkowych na korzyść podatników.

Pytania w referendum 6 września (niedziela)

1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Zobacz jak głosować w referendum, które odbędzie się w najbliższą niedzielę. Skorzystaj ze swoich praw idź i zdecyduj w myśl zasady: nic o nas bez nas!

Do głosowania uprawnionych jest 30 486 693 Polaków, aby niedzielne referendum było ważne zagłosować musi połowa Polaków.

Poprzedni artykułFikcyjna kradzież samochodu
Następny artykułPięściarze zapraszają w swoje szeregi