Galowe stroje, apele, pierwszy dzwonek i hymn państwowy – w takiej scenerii w szkołach w całej Polsce rozpoczyna się rok szkolny 2015/2016. W lubińskiej Szkole Podstawowej nr 9 nie było inaczej.

Choć aura za oknem wskazuje na środek wakacji, to czas przyzwyczaić się do myśli, że rok szkolny właśnie się rozpoczął. Uczniowie od jutra zasiądą w ławkach w pełnej gotowości do nauki – przynajmniej tak powinno być. Większość jest jeszcze myślami na wakacjach. Dzisiaj oficjalnie powitano dzieci i młodzież. Podano pierwsze plany lekcji, zapoznano z nowymi nauczycielami. – Drodzy rodzice, nauczyciele i kochani uczniowie – rozpoczynamy nowy rok szkolny – mówi Elżbieta Sikora, dyrektor szkoły. – Cieszę się, że widzę wasze twarze uśmiechnięte i, że cieszycie się z powrotu do szkoły. Mam nadzieję, że będzie to rok szczególny, pełen wrażeń, wysiłku wkładanego w zdobywanie wiedzy, że będzie to czas rozwijania talentów, zainteresowań i pasji oraz czas pełen pogodnych i dobrych chwil.

Dyrektorka zwróciła przypomniała, że szkoła dla dzieci to nie wszystko. Że choć bierze na siebie kształtowanie młodego człowieka i jego edukację, bardzo ważna jest rola rodziców. – Dzieci są nadzieją , która wciąż rozkwita, przyszłością, która pozostaje otwarta i projektem, który się urzeczywistnia. Jesteście pierwszymi wychowawcami sowich dzieci, dlatego zapraszam was do współpracy z wychowawcami, nauczycielami byśmy wspólnie tworzyli wymarzoną szkołę dla naszych dzieci.

Poprzedni artykułLubin – witaj szkoło w I LO
Następny artykułPies topił się w Odrze