Nowoczesna Ryszarda Petru ma już gotową listę kandydatów do Sejmu z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Są wśród nich kandydaci z Lubina i Ścinawy.

Nowoczesna Ryszarda Petru zaprezentowała dziś listę kandydatów w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października. Są na niej obecni przedstawiciele kilkunastu miejscowości i różnych zawodów. Miejsca na liście zostały podzielone równo na kobiety i mężczyzn.

Lista budowana była w oparciu o osoby z osiągnięciami zawodowymi, znanymi z działalności społecznej i aktywności obywatelskiej. – Na naszej liście nie ma miejsca dla tzw. spadów partyjnych, czy spadochroniarzy spoza naszego regionu. Uważamy, że najlepiej nasze miejscowości znają ci, którzy tutaj mieszkają, pracują. Wyznajemy zasadę “nic o nas bez nas” – mówi Dawid Sołtys, szef sztabu wyborczego okręgu legnicko-jeleniogórskiego.

Lista do Sejmu jest pełna i liczy 24 osoby. Liderem jest 37-letnia Elżbieta Stępień. Urodziła się i wychowywała w Jaworze, natomiast od 10 lat mieszka w Kunicach. Ukończyła Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość. Specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw i instytucji samorządowych. Od lat związana jest z bankowością. Angażuje się w życie społeczne gminy Kunice, gdzie w latach 2010-2014 była radną. Jest współzałożycielką Towarzystwa Przyjaźni Dziecku i Rodzinie.

Lista kandydatów .Nowoczesna Ryszarda Petru z okręgu legnicko-jeleniogórskiego

1. Elżbieta Stępień – Kunice/Jawor

2. Grzegorz Stankiewicz – Jelenia Góra

3. Jacek Zahorski – Głogów

4. Tomasz Strojek – Legnica

5. Natalia Zatka – Jelenia Góra

6. Grzegorz Zieliński – Lubin

7. Dominika Radomska – Złotoryja

8. Szymon Cołokidzi – Bolesławiec

9. Andrzej Krzywiński – Zgorzelec

10. Ewa Kamieniarz – Ścinawa

11. Bartosz Chwałek – Chojnów

12. Małgorzata Lech – Krzywa

13. Paweł Dybek – Legnica

14. Kamila Bogus – Polkowice

15. Edward Świst – Legnica

16. Monika Andukiewicz – Jelenia Góra

17. Beata Orłowska-Mielniczuk – Kunice

18. Stanisław Sudoł – Jelenia Góra

19. Katarzyna Kania – Legnica

20. Robert Greb – Zgorzelec

21. Agnieszka Pacanowska-Cholewińska – Legnica

22. Izabela Maciuszek – Legnica

23. Katarzyna Samulska – Jelenia Góra

24. Konrad Sikora – Jelenia Góra

Poprzedni artykułZmarła po porodzie
Następny artykułSzukają Judyty Witczak

4 KOMENTARZE

  1. Elżbieta Stępień! To na nią warto oddać swój głos! Sama jestem kobietą i już od kilku lat się przyglądam jej działalności. Zazdroszczę jej energii i tego, że zawsze dąży do celu oczywiście w słusznej sprawie.

  2. Całym sercem jestem za “jedynką” – cudowna, bardzo ciepła osoba, która od lat działa charytatywnie wśród lokalnej społeczności. Gratuluje Pani Elu mądrej decyzji o wystartowaniu w tych wyborach 🙂

Comments are closed.