W ramach Dni Otwartych Zakład Hydrotechniczny O/KGHM zorganizuje szereg atrakcji. Pojawi się niepowtarzalna okazja, by zwiedzić sławny w całej Europie zbiornik odpadów poflotacyjnych Żelazny Most. Poza tym zaplanowano m.in. festyn oraz I Bieg Charytatywny po Żelaznym Moście.

Na 29 sierpnia Zakład Hydrotechniczny O/KGHM zaplanował wiele sportowych atrakcji na koniec wakacji. Miejscem głównych atrakcji sportowych będzie boisko w Rudnej. To tam najwięcej wrażeń czeka na najmłodszych. O godzinie 13.00 będzie okazja, by przyjrzeć się z bliska i zwiedzić zbiornik odpadów poflotacyjnych. Zakład Hydrotechniczny zachęca również do wzięcia udziału w I Biegu Charytatywnym po Żelaznym Moście. Wzdłuż wałów będzie można pobiec wśród biegaczy, którzy chcą pomóc finansowo niepełnosprawnemu czterolatkowi, Dawidowi Witczakowi z Rudnej. W biegu weźmie udział bardzo wielu sportowców z Drużyny Szpiku KGHM. Z wydarzeniem Dni Otwartych wiąże się ostatni dzień akcji „33 litry krwi na 33 rocznicę Zbrodni Lubińskiej” organizowanej przez HDK Serce Górnika ZG Lubin oraz KGHM Zagłębie Lubin. W ośrodku sportowym w Rudnej od 12.00 do 16.00 będzie można przyłączyć się do honorowych dawców. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w wielu konkursach, zawodach czy skorzystać z atrakcji w parku zabaw.
Ciekawskim warto przybliżyć czym jest Żelazny Most. Jest to największy w Europie zbiornik odpadów poflotacyjnych, utworzony w 1974 roku. Zajmujące ok. 1400 hektarów terenu w okolicy Polkowic. Do tego zbiornika trafiają substancje powstające w Zakładach Wzbogacania Rud podczas procesu wzbogacania rudy. W chwili obecnej zbiornik jest powiększany dzięki czemu ma służyć procesom technologicznym KGHM do 2042 roku.

Poprzedni artykułKolarz amator na pierwszym miejscu
Następny artykułUwaga – oszustka czyha na starsze osoby