To było wielkie doświadczenie dla lubińskich zawodników futbolu amerykańskiego – drużyny Warriors Lubin. Na boisku RCS w Lubinie zmierzyli się naprawdę doświadczonymi graczami.

W sobotę 22 sierpnia na obiektach RCS w Lubinie odbył się turniej futbolu w ramach oficjalnych rozgrywek o Mistrzostwo Polski PLFA8. Widzowie mogli obejrzeć cztery starcia zespołów z grupy południowo–zachodniej.

Na murawie spotkały się takie drużyny, jak : Jaguars Kąty Wrocławskie, Kozły Poznań, Warriors Lubin oraz Stal Gorzów. Dla lubinian był to pierwszy mecz w ramach Polskiej Ligii Futbolu Amerykańskiego i choć nie zdobyli spektakularnych wyników, to na pewno wzbogacili się o istotne dla drużyny doświadczenia. Turniej był też okazją do poprowadzenia akcji charytatywnej. Drużyna Szpiku Sitech koordynowała działania na rzecz zbiórki pieniędzy dla chorej Blanki. Obecni na turnieju widzowie mogli kupić cegiełki po 10 złotych każda. Pieniądze wpadały do puli dla Blanki, a kupujący mógł wziąć udział w loterii fantowej. – Każdy los wygrywa, a główną nagrodą jest zegarek. Dziś można było wziąć też udział w maratonie zumby. Zbieramy dla rocznej dziewczynki. Mała choruje na ciężką chorobę i potrzeba sporo funduszy na leczenie za granicą i przeszczep komórek macierzystych – informowała Marzena Jeziorowska z Drużyny Szpiku.

Akcję wspierała firma Colway. – Wszystko, co dziś sprzedamy przekażemy na rzecz Blanki. Wprowadzamy więc nową wartość – oprócz tego, że ktoś może sobie coś zakupić, to przekazuje pieniądze dla chorej dziewczynki. Robimy coś takiego po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni – mówiła Agnieszka Kowcz, manager Colway.

Poprzedni artykułXVIII Memoriał… Zagłębie Lubin – Hypo Wiedeń
Następny artykułKombajn na testach w KGHM