W najbliższą sobotę stadion RCS przy ul. Odrodzenia zamieni się w boisko do futbolu amerykańskiego. Rozegrany zostanie Turniej Futbolu Amerykańskiego w ramach oficjalnych rozgrywek o Mistrzostwo Polski PLFA8

W ciągu dnia zostaną rozegrane 4 spotkania w ramach grupy Południowo-Zachodniej. Nasze miasto reprezentować będzie drużyna Warriors Lubin, założona w 2013 roku. Jednocześnie będzie to pierwszy mecz lubińskich futbolistów w ramach PLFA.

Poniżej prezentujemy godziny spotkań

Futbol Amerykański w sobotę:

GODZINA
ROZPOCZĘCIA
DRUŻYNY
10:00 JAGUARS Kąty Wrocławskie vs. KOZŁY Poznań (drużyna B)
11:40 WARRIORS Lubin vs. Stal Gorzów
13:50 JAGUARS Kąty Wrocławskie vs. Stal Gorzów
15:30 WARRIORS Lubin vs. KOZŁY Poznań (drużyna B)

 

plakat turniej plfaWszystkie mecze komentować będzie Dawid Biały, który nie tylko zadba o odpowiednią atmosferę widowiska, ale także przybliży widzom zasady futbolu amerykańskiego.
Dla tych, którzy nie znają Dawida, najlepszą rekomendacją jest fakt, że w tym roku komentował on X Superfinał PLFA.

Klub Futbolu Amerykańskiego zaprasza na turniej wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Wstęp na to historyczne wydarzenie jest bezpłatny.

Dla wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie mieli możliwości zapoznania się z zasadami gry, zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych:
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego – zasady podstawowe, ubiór gracza i regulaminy
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego – zasady szczegółowe
Informacje na Funpage Warriors Lubin
Prezentujemy także film z treningu WARRIORS Lubin przed sobotnim turniejem:

 

turniej plfa druzyna szpiku sitechWraz z turniejem zostanie przeprowadzona akcja charytatywna, przez Drużynę Szpiku Sitech, dla małej Blanki, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Jedną z możliwości poprawy jej stanu zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, który kosztuje, bagatela, 30.000$. Pomóc Blance będzie można po przez zakupienie cegiełki za symboliczną kwotę 10 zł.

W ramach akcji będzie można uczestniczyć w Maratonie Zumby. Zostanie także przeprowadzona loteria fantowa dla wszystkich, którzy wykupią los za 10 zł. Organizatorzy zapewniają, że każdy los wygrywa i każda “złotówka” zostanie przekazana na leczenie Blanki.

Więcej informacji o akcji dla Blanki na funpage: Razem pomóżmy Blance Koliszak

Poprzedni artykułZapaliła się skrzynka elektryczna
Następny artykułRadny się tłumaczy