II Spotkanie Miłośników Jednośladów będzie wydarzeniem, w którym udział wezmą głównie motocykliści. Mile widziani są również miłośnicy jazdy rowerowej. Głównym organizatorem imprezy jest STGR. Głównym sponsorem wydarzenia jest Fundacja KGHM Polska Miedź

4 i 5 września, czyli w pierwszy weekend po wakacjach na terenach zielonych obok starego basenu na Małomicach będzie się działo. W piątek organizatorzy czekają na uczestników na polu namiotowym w Małomicach. Tam oprócz ciepłego posiłku wieczór umili wspólne słuchanie muzyki i zwyczajna motocyklowa integracja. Sobota to już sporo wydarzeń, w których udział mogą wziąć wszyscy lubinianie. Od godziny 10.00 na Błoniach obok Wzgórza Zamkowego odbędą się liczne konkursy i zabawy dla dzieci. W trakcie prowadzone będą kwesty i zbiórka pieniędzy, bo warto wiedzieć, ze cała impreza ma wydźwięk charytatywny. Gromadzone będą środki finansowe na rzecz podopiecznych stowarzyszenia „Dać nadzieję”. Od 11.30 w planach jest parada motocykli przez miasto, która wyruszy z Małomic i trafi na błonia. Tam około 12.00 odbędzie się m.in. konkurs na najstarszy i najładniejszy motocykl. Od 14.00 po powrocie na Małomice nie tylko dla motocyklistów zaplanowano kolejne atrakcje, konkursy i zabawy. Od 18.00 rozpoczną się koncerty takich zespołów, jak „Świnka Halinka”, „Midnight Blues” czy „Obstawa prezydenta”. – Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
Pierwszy zlot w ubiegłym roku cieszył się sporą popularnością. To będzie zabawa, propagowanie zdrowego stylu życia. Staramy się połączyć nasze spotkania motocyklowe z działaniamiu na rzecz osób, które potrzebują takiego wsparcia stąd kwestowanie i zbiorka pieniędzy na rzecz stowarzyszenia „Dać nadzieję” – mówi Paweł Klimaszewski, dyrektor ZS 1 w Lubinie i aktywny członek Stowarzyszenia Technikum Górnictwa Rud.

Poprzedni artykułKielan ma większość w radzie
Następny artykułZbrodnia Lubińska – oczami nieuka i ignoranta