Jak radzą sobie wypożyczeni zawodnicy Zagłębia – krótki raport. W miniony weekend ligowe rozgrywki rozpoczęły zespoły z I i II ligi, do których zostali wypożyczeni zawodnicy Zagłębia Lubin.

Raport o zawodnikach
1. Liga

Dominik Hładun (Chojniczanka Chojnice) – Utalentowany bramkarz zadebiutował w nowych barwach, Chojniczanka zremisowała na wyjeździe 2:2 z faworyzowaną Miedzią Legnica. Wypożyczony z Zagłębia bramkarz rozegrał cały mecz.

Bartosz Jaroszek (Rozwój Katowice) – Obrońca, który dotychczas grał i trenował w zespole rezerw Zagłębia, zagrał pierwsze spotkanie na poziomie 1. ligi. Beniaminek z Katowic wygrał 1:0 z Olimpią Grudziądz, a Jaroszek pojawił się na boisku w 86. minucie zmieniając Patryka Kuna.
2. liga

Piotr Smołuch (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała na inaugurację z Gryfem Wejherowo 0:1. Smołuch wybiegł na boisko w podstawowym składzie, ale w 22. minucie sędzia ukarał go czerwoną kartką i bramkarz wyleciał z boiska (golkiper Zagłębia zagrał piłkę ręką poza polem karnym).

Piotr Azikiewicz (Kotwica Kołobrzeg) – Zawodnik Zagłębia wybiegł na boisko w podstawowym składzie Kotwicy, rozegrał cały mecz w barwach nowego zespołu. Drużyna z Kołobrzegu przegrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2.