Krzysztof Paluszek zastąpił Richarda Grootscholtena i został dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Nowy dyrektor ma kontynuować dotychczasowy program szkoleniowy w szkółce.

Na stronie Zagłębia Lubin czytamy: „ – Miałem okazję porozmawiać z poprzednikiem i zapoznać się z jego metodami pracy. Jestem pełen uznania dla jego dokonań – mówi Krzysztof Paluszek. – Już teraz Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie może być wzorem dla innych akademii w Polsce. Moim zadaniem jest zadbać o ciągły rozwój ośrodka. Mam pomysły, które będę chciał wdrożyć. One również opierają się o wzorce szkoleniowe Holendrów i Niemców i są spójne z wizją, którą do tej pory realizowano w Lubinie”. Krzysztof Paluszek ma spore doświadczenie szkoleniowe m.in. jako trener – koordynator młodzieży w Zagłębiu Lubin oraz dyrektor sportowy w Śląsku Wrocław. Nowy dyrektor Akademii odbył staże m.in. w jak Ajax Amsterdam, Werder Brema, Hertha Berlin, Dynamo Zagrzeb czy Hannover 96.
Przypomnijmy, że niedawno w Akademii Zagłębia nastąpiło oficjalne otwarcie. Szkółka pochwaliła się już wszystkim boiskami oddanymi do użytku zarówno dla I zespołu Miedziowych, jak i podopiecznych Akademii. Do dyspozycji kadry szkoleniowej są też pomieszczenia socjalne, gabinety fizjoterapii i sale konferencyjne niezbędne do spotkań trenerów i młodych zawodników.

Poprzedni artykułTruck i bus
Następny artykułMKS Zagłębie Lubin – Gwardia Opole